275 watt panel yardım (arza)

arif2626

Üye
Öncelikle herkese iyi günler dilerim talihsiz bir kaza sonucu iki adet panelimin camı kırıldı 275 watt 2 adet var invertede okuduğum değerler çok kötü 25 v 3 amper gibi rakmlar veriyor parelel bağlılar tamir veya bu değerleri yükseltmemizin bir yolu varmı garantileri yok

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sadece cam mı çatladı yoksa içindeki hücrelerde de çatlak varmı?

Kontrol edebilir misiniz? Birde panele su girdi mi?

Sadece camı çatlak olsaydı güç alımında sorun olmazdı. Daha önce camı çatlak panele müdahale ettim. İçine su girdiği için güç alınamıyordu. Panel bir kaç gün güneş altında kuruması beklenildi. Sonra güç ölçümü yapıldı normale döndü. Ön kısmına yeni cam kesip kapattık kenarlarını silikonlayıp ikinci bir alüminyum çerçeve geçirerek su izolasyonunu sağladık.

Birde hem camı çatlak hemde hücresi kırık olan panel vardı o biraz daha sorunlu idi.

Sizin panelde su olmasada nem olabilir. Yada göremediğiniz hücre çatlağı olabilir.

Sadece camı çatlak olsaydı güç alımında sorun olmazdı. Daha önce camı çatlak panele müdahale ettim. İçine su girdiği için güç alınamıyordu. Panel bir kaç gün güneş altında kuruması beklenildi. Sonra güç ölçümü yapıldı normale döndü. Ön kısmına yeni cam kesip kapattık kenarlarını silikonlayıp ikinci bir alüminyum çerçeve geçirerek su izolasyonunu sağladık.

Birde hem camı çatlak hemde hücresi kırık olan panel vardı o biraz daha sorunlu idi.

Sizin panelde su olmasada nem olabilir. Yada göremediğiniz hücre çatlağı olabilir.
Çatıya kaldırıp bir ölçüm yapıcam bugün ölçüm yapıldığında çok dikti bu gün hem voltaj hem amper bazında bi ölçüm yapıcam bilgilendirmede yaparım inşallha hücre kırıktır cam nasıl cam kestirmeliyiz

İnşallah hücre kırık değildir. Hem camı değiştirmek hemde hücre tamiri zor iş.

Siz çatıya çıkarıp tam güneş alırken yük testi yapın bakalım kaç amper çekebileceksiniz.

Mümkünse sunni yük lamba gibi bir test aracı ile yapın. Akünüz ne kadar dolu bilmiyorum ama akü her zaman yük akımını çekmeyebilir.

İnşallah hücre kırık değildir. Hem camı değiştirmek hemde hücre tamiri zor iş.

Siz çatıya çıkarıp tam güneş alırken yük testi yapın bakalım kaç amper çekebileceksiniz.

Mümkünse sunni yük lamba gibi bir test aracı ile yapın. Akünüz ne kadar dolu bilmiyorum ama akü her zaman yük akımını çekmeyebilir.
Hocam volt üretip amper nasıl üretmez bir panel

Hocam volt üretip amper nasıl üretmez bir panel

Hucrede catlak vardir. Bosta iken bu catlaktan gerilim gecer. Siz bosta panel voltajini okursunuz. Ne zaman yuke bindi cikisa yuk bagladiniz voltaj aninda coker akim gecmez.

Tab ve bus iletkenlerinde bir kirik gorunuyor mu?

Hucrede catlak vardir. Bosta iken bu catlaktan gerilim gecer. Siz bosta panel voltajini okursunuz. Ne zaman yuke bindi cikisa yuk bagladiniz voltaj aninda coker akim gecmez.

Tab ve bus iletkenlerinde bir kirik gorunuyor mu?
Dikkat ederk baktım ama göremedim pannelerim bu marka
Screenshot_2020-04-26-00-18-10-819_com.google.android.apps.photos.jpg

Üstadım şöyle de bir durum var ben 800 wattlık 220 daire testere falan kullandım invertere bağlı olarak bunları taşıyordu sizin dediğinz gibi bi çöküş olsa çalıştırırmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri