270 derece boyunca belirlenen 3 konumda sensörler yada switchle durma devam etme

Resimdeki gibi 3 kazan var.üzerinde hareketli kol geziyor.kolu hareket ettiren bir motor var. bu motoru iki buton ile kesik çalıştırarak sol ve sağ olarak hareket ettiriyoruz. en sol noktaya geldiğinde sola, en sağ noktaya geldiğinde sağa hareket edemiyor. ancak orta konumda switch ile durdurduğumda gerekli proses işleyip tekrar sola ve sağa hareket ettirebilmem gerekiyor. sorun ortadaki switch yani. umarım anlatabilmişimdir

Ekli dosyalar

• RESİMYENİ.jpg
    RESİMYENİ.jpg
    108.8 KB · Görüntüleme: 9
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Resimdeki gibi 3 kazan var.üzerinde hareketli kol geziyor.kolu hareket ettiren bir motor var. bu motoru iki buton ile kesik çalıştırarak sol ve sağ olarak hareket ettiriyoruz. en sol noktaya geldiğinde sola, en sağ noktaya geldiğinde sağa hareket edemiyor. ancak orta konumda switch ile durdurduğumda gerekli proses işleyip tekrar sola ve sağa hareket ettirebilmem gerekiyor. sorun ortadaki switch yani. umarım anlatabilmişimdir

arkadaşımız isteklerinizi karşılayan gayet güzel bi devre şeması paylaştı. niye hala aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz anlayamadım?

arkadaşımız isteklerinizi karşılayan gayet güzel bi devre şeması paylaştı. niye hala aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz anlayamadım?
Devreyi denediniz mi. Ben denedim çalışmadı. Ortadaki switch icin kullanılan K3 kontaktoru sürekli enerjili kalıyor. Sizde deneyin isterseniz

Devreyi denediniz mi. Ben denedim çalışmadı. Ortadaki switch icin kullanılan K3 kontaktoru sürekli enerjili kalıyor. Sizde deneyin isterseniz

ilk önce söyleyeceğinizi en son söylüyorsunuz o yüzden düzgün bi iletişim kuramıyoruz. devreye gelince tecrubeme dayanarak defaatle simule ettim gayet sağlıklı çalışıyor. hatasız kul olmaz buna rağmen devrede hala sıkıntı olduğunu düşünüyorsunuz detaya girmenizi rica ediyorum. şemada sizi hataya düşürebileceğini düşündüğüm yeri renklendiriyorum bi inceleyin lütfen.

vvv.jpg

Çizimi güncelledim, hareketin daha sağlıklı olması için orta siviç no kontağına ekleme yaptım bu şekilde orta siviç eski konumuna geri dönerken siviçten kaynaklı olabilecek hareket kesintisi ortadan kalkmış oldu, şimdi daha rahat anlayabilirsin.

3 konum 4.jpg

• Beğen
Tepkiler: huh
Bypass diye bir buton ekle, butona bu butona basınca siviçleri bypass etsin, böylece istediğin yöne dön.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri