25 Volt 470uf kondansatör yerine 16 Volt 470uf kondansatör kullandım bir sıkıntı çıkarmı ?

Başka bir arkadaş 16v 470uf ile olur dedi fakat yinede 25v 220uf ile değiştirimmi ?
ben olmaz demedim verimli olmaz dedim, düşük voltajdaki kondastörler daha hızlı dolup boşalacak, daha çabuk deforme olacaklar. onu tasarlayan mühendisler bir yerlerinden uydurup ta 25 volt koymuyorlar oraya. sonuçta 16 volt olan daha çok işine gelir sonuçta maliyet düşecek. ve geçmişe dönük bu konularla ilgili yazılarımı okursan %10 değer yukarı daha iyidir, düşüğü tavsiye edilmez demişimdir olmaz değil. bir de ben elektronikçi değilim tamirciyim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
devreyi yapan şirket toplu parçalar alır en çok kullandığını alır 12v devrede 25v kondansatör koyma nedeni bu 16v kullanabilirsin ellerinde 16v olsa onlarda onu koyardı.

ben olmaz demedim verimli olmaz dedim, düşük voltajdaki kondastörler daha hızlı dolup boşalacak, daha çabuk deforme olacaklar. onu tasarlayan mühendisler bir yerlerinden uydurup ta 25 volt koymuyorlar oraya. sonuçta 16 volt olan daha çok işine gelir sonuçta maliyet düşecek. ve geçmişe dönük bu konularla ilgili yazılarımı okursan %10 değer yukarı daha iyidir, düşüğü tavsiye edilmez demişimdir olmaz değil. bir de ben elektronikçi değilim tamirciyim.
Devrede bir kaç parça daha bozuk olduğu için çalışmadı fakat yinede sağ olun bu kadar mesaj yazdınız.

devreyi yapan şirket toplu parçalar alır en çok kullandığını alır 12v devrede 25v kondansatör koyma nedeni bu 16v kullanabilirsin ellerinde 16v olsa onlarda onu koyardı.
Sana bu konuda katılmıyorum.Devre tasarımında en çok kullanılan değil istenen parametre ne ise ona göre tasarım yapılır ve malzemesi seçilir.

bizim şirket ençok ne kullanırsa onu alırdı trafoyu 400v girecek şekilde sarardı kondansatörler 12v devre de olsa 24v kullanıyordu 24v devreleri de çoktu bu devre de öyle.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri