24v AC gerilimi 24 v dc olarak doğrultmak?

eskici09

Üye
merhabalar 24 v ac gerilimi 24v dc olarak doğrultabilir miyim? veya önerebileceğiniz hazır bir modül var mıdır?

köprü diyot kondastör kullanarak yapabilirsin ve çıkışta kayıp yaşarsan ki yaşayacaksın doğrulma çıkışına ayarlı XL4015 le tam 24 volta ayarlayabilirsin ( buradaki ac 24 voltu trafo olarak kabul ediyorum)

köprü diyot kondastör kullanarak yapabilirsin ve çıkışta kayıp yaşarsan ki yaşayacaksın doğrulma çıkışına ayarlı XL4015 le tam 24 volta ayarlayabilirsin ( buradaki ac 24 voltu trafo olarak kabul ediyorum)
kaç voltluk bir kayıp olabilir ? 24 v ac kaynağım trafo fakat bi kontrolör çıkışındaki 24v ac gerilimi doğrultmak istiyorum her zaman aktif durumda olmayacak

köprü diyot kullanmadan en küçük olan 1N4007 ile bile yapsan en az 4-6 volt kaybedersin, kolay olsun uğraşma diye köprü diyot dedim data sheete bakmadan şu kadar kaybedersin demem hatalı olur, zaten kaybın bir kısmını da kondastör üzerinden telafi ediyorsun amper bilgisi kullanım amacını bilmediğim için de daha fazla bir şey diyemiyorum. söylediklerim tamamen afaki yani varsayımsal

köprü diyot kullanmadan en küçük olan 1N4007 ile bile yapsan en az 4-6 volt kaybedersin, kolay olsun uğraşma diye köprü diyot dedim data sheete bakmadan şu kadar kaybedersin demem hatalı olur, zaten kaybın bir kısmını da kondastör üzerinden telafi ediyorsun amper bilgisi kullanım amacını bilmediğim için de daha fazla bir şey diyemiyorum. söylediklerim tamamen afaki yani varsayımsal
proteusta bi kurup bakmam gerekecek sanırım teşekkür ederim

@eskici09 kardeş ben tamirciyim, teoriyi çok iyi bilmem proteusu da bu güne kadar hiç kullanmadım. doğrudur yapar kayıp vermez gibi şeyler diyemem. söker takarım çalışır, ölçerim sağlam bozuk/ az- çok bilirim. mümkün olduğu kadar eş değer parça takarım

24v ac kaynağım bir kontrol cihazı 24v ac ile besleniyor ve çıkış veriyor . 24 v ac yi de trafo sağlıyor
burada bir kavram kargaşası var sanırım elindeki trafo 220 AC girip 24 volt AC veriyor olmasın, ben 24 v ac girip 24 v ac bilmiyorum yada görmedim veya mantık olarak bana ters

gücünüze uygun, 2 x 9 volt (veya 18 volt) cıkıslı trafo alın. KPC35 köprü diyor ıle dogrultun. 63 volt 100 Mf kondansatör paralel baglayın. tam 24 volt dc elde edersiniz. 24 volt ac yı dogrultmak ıstersen, yaklasık 30 volta yaklaşır. Kullanacağın cıhaz hassas ise, sesör vs gibi, hasar görebilir.
Çok daha hassas guvenilir sistem düşünürsen, 220/24 v. dc power supleyy alabilirsiniz.

https://www.alkanteknoloji.com/urunlerimiz_61_63/kapali-tip-guc-kaynaklari

https://www.alkanteknoloji.com/urunlerimiz_61_63/kapali-tip-guc-kaynaklari

gibi..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler