230 KW Güç Hesabi

degerli meslektaşım öncelikle geçmiş olsun.enerji verildiginde mesai arkadaşlarınızla pano civarında birkaç tane yangın söndürme tüpü ve çevre emniyetinizi almanızı öneriyorum.bu adamın akım taşıma kapasitesi diye bir şey duyduguna inanmıyorum. ayrıca bu jenaratör ihtiyaçlarınıza cevap verecek güçte değil.kolay gelsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu sistemi ne için kuruyorsunuz?acil durumda sadece dar bogaz yükleri ( yani beslemesi sürekli olması gereken yüklerimi ) beslemek için mi?bahsettiğiniz bütün yüklerin bu jeneratörden besleneceğine eminmisiniz?Çünkü bahsettiğiniz yüklere göre böyle bir kesit hesabını mühendis sıfatı taşıyan bir kişinin yapmasının imkanı yok.Hani adam bu işi bilmiyor deseniz bilmeyen adam kalkıp ta böyle bir işe nasıl cüret edebilir ki?Sonuçta 2-3 tane led yakmıyo orada ki herhangi bir hatada binlerce TL zarar oluşacak.Benim düşüncem bahsettiğiniz yüklerin hepsinin bu jeneratör üzerinden beslenmeyeceği üzerinedir.Yani en azından böyle umut ediyorum.

degerli meslektaşım öncelikle geçmiş olsun.enerji verildiginde mesai arkadaşlarınızla pano civarında birkaç tane yangın söndürme tüpü ve çevre emniyetinizi almanızı öneriyorum.bu adamın akım taşıma kapasitesi diye bir şey duyduguna inanmıyorum. ayrıca bu jenaratör ihtiyaçlarınıza cevap verecek güçte değil.kolay gelsin.
usta zaten diğer bütün yükler devre dışı iken sadece tek başına 75 kw yangın sistemi motorunu veya sadece tek başına 75 kw dalgıcı çalıştıramamış jeneratör.Gerçi doğalgazlı olduğundan böyle oldu diyolar.mazotlu olsa olmazdı falan diyolar.
diğer 50 kw lerde sürücü olduğundan sorun yok ama bunlar y/üçgen olduğu için yememiş.2 adet 75 kw motoru jeneratörden çalışmayacak şekilde baraların uygun yerinden almışlar.o da sanırım ana şalterin girişi.1-2 güne yanar sanırım.trafo ve direği değişecek yarın.trafodan panoya inen kablo 150 lik bizzat gördüm.şu anda mevcut olan 3x90 2 adet kullanılmış.bizimki hangi akla hizmet 35 yaptırdı ama ustaya sordum 35 olarak çekmişler.bie iki güne yanar.bir de saha petrol ve gaz sahası.ALLAH vere de bişey olmaya.

artık gerisinin haberlerden takip ederiz sanırım

Sonucu merakla bekliyoruz, ilerleyişi aksatmadan bizede iletirsen çok memnun oluruz, saygılar.

jeneratör bayılmış zaten hiçbir işe yaramamış.tek bir 75 kw dalgıçı ya da tek 75 kw yangın motorunu bile çalıştıramamış.35 lik kabloya gelince.birkaç güne raporum bitecek işe dönücem.neler yanmış patlamışsa buraya yazıcam.

ustalar sagolun.jeneratörü servis 35 lik ile bağlamayı kabul etmemiş sanırım.yerine 2x70 yani 140 çekmişler.yoksa neler olcağını biliyolar.eee adamların işi bu.eline kağıt alıp hesap yaparak ve tek yaptığın o hesabı da yanluş yaparak mühendislik böyle oluyor demek.

sonuç kablo sizlerin dediği gibi ama jeneratör tam traş.eski amerikan malı volvo caterpillar marka jeneratörler var daha düşük güçlü olmasına rağmen tek 75 kw motor çalıştıramama gibi derdi olmuyo.ama bu akza gibi markalar malesef ....

tşkler saygılarımla

merhaba
35mm2 diyen o arkadaş yanlışlıkla mühendis olmuş galiba soylede motorlara da 10 luk kablo çeksin bari

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri