220VAC 10A Acil Durdurma Düğmesi

ysfherdem

Üye
Merhabalar, bir proje yapıyoruz ve bu projemizde acil durdurma düğmesi bulunacak. Bu düğmenin üzerinde 220VAC 10A yazıyor ama biz 12VDC 50-60A geçirmemiz gerekiyor. Bu kadar akım geçer mi eğer geçerse nasıl geçer bu gibi hesaplamalar watt üzerinden mi hesaplanmalı yoksa akım üzerinden mi? Teşekkürler :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sanayide oto elk. veya bunlara malzeme satanlarda kolayca bulursunuz bu değerde röle, kumanda için pekala küçük buton anahtar hata düşündüğünüz önerdiğiniz anahtardan daha düşük güçtekiler iş görür.

Sanayide oto elk. veya bunlara malzeme satanlarda kolayca bulursunuz bu değerde röle, kumanda için pekala küçük buton anahtar hata düşündüğünüz önerdiğiniz anahtardan daha düşük güçtekiler iş görür.
Evet biliyorum ama aklıma takılan şu ben bir mühendise sordugumda watt üzerinden hesaplanır dedi ama bazı yerlerde amper yazıyor bazı sitelerde yine watt olarak yazılmış çözemiyorum. Mesela bir role 220V ta 7A geçirebilirken 120V ta nasıl 10A geçiriyor?

Evet biliyorum ama aklıma takılan şu ben bir mühendise sordugumda watt üzerinden hesaplanır dedi ama bazı yerlerde amper yazıyor bazı sitelerde yine watt olarak yazılmış çözemiyorum. Mesela bir role 220V ta 7A geçirebilirken 120V ta nasıl 10A geçiriyor?
Ayni mantıkla bahsettiğiniz role ; o zaman 12V da 100 A geçirebilir mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri