220v sensör ile florasan çalıştırma

alptekin65

Üye
arkadaşlar florasan ve 220v led lambayı sensör ile nasıl çalıştırabilirim teşekkürler.

sensörün öncelikle kapasitif olursa iyi olur bunun seçimini yapmalısın yani önüne cisim gelince çalışsın tabi bu cisim maksimum 10cm falan yakınlıkta olmalı onun için karşılıklı sensör kullanmalısın ki buda yaklaşık 2m falan sensörde 3 kablo bulunur genellikle kahverengi mavi ve siyah renkli olur kahverengi + mavi - siyah dönüş ucudur sensörün pnp ise önüne cisim geldiğinde kahverengi uctaki canlı uç siyaha geçer yani dönüşe +24 gelir bu +24 ile bir röleyi çektirirsin rölenin kontak uçlarınada 220 v geçirisin buda senin lambanı yakar sensörün önünden cisim çıktığında rölenin enerjisi kesilir ve lamba söner umarım istediğin buydu

pitasada satılan yaklasım sensorlü lambaların sensörünü sök çalıstıracagın floresan ve lede bagla olmaz mı

hareket senrörümü diyorsun bina merdivenlerindeki harekete duyarlı lambalardan bi tane al ampuller yerine flerosan bağla

pelsan sensörler war pratik onlarıdan kullan ucuz yuvarlak

arkadaşlar yardımlarınıza teşekkür ederim.. ben sıkıntımı anlatamadım. sensör florasan(tasarruf ampül)de hareketi görünce yakıyor, fakat; karanlıkta fark ettim tasarruf ampülü pals atıyor, lambayı çıkardım ısınmış dedktörün içini açtım 24v röle ayrıca 1 direnç ile sistemin kartına bağlanmış. sorunum bu şekilde

fakat beni görünce yanmasını istiyorum

sayın alptekin45
araya röle koyduğun zaman sensör üzerinden gellen pals flerosanta iletilmeyecektir.

pir sensorlerle floresan veya enerjı tasarruflu lamba çalıştıramazsın çalıştırsanda lambaların ömru kısalır lambaların ömrunun kısalmasında sakınca gormuyorsan çalıştır tavsıyem yanma suresını uzun tut

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri