220V 50Hz ==> 110V 60Hz çevirmek için pratik bir yöntem

İşe yarar mı?

• Hay aklınla bin yaşa! On numara 5 yıldız çözüm...

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

chufuk

Üye
Selamlar,

ABD'den getirdiğim hamur yoğurma makinesini kullanabilmek için malumunuz 220v50Hz'i 110v60Hz'e çevirmem gerekiyor.
Bunu doğurdan yapabilen pratik, tek bir cihaz bulamadım.

Ama şöyle bir yöntem buldum kendi kendime:

(1) numaralı linkte bulunan AC to DC adaptör ile Türkiyedeki mevcut şehir elektriğini 12V 5A'lik araç aküsü formatına çevireceğim. Sonra da (2) numaraı linkte bulunan invertör ile 12V 5A'lik DC'yi 110v60Hz'e çevireceğim.

Ben elektrikten anlamadığım için sizlere soruyorum:

Bu yöntem işe yarar mı? Sakıncası var mı?

Linkler:
(1)
https://www.hepsiburada.com/estone-...igi-ac-dc-donusturucu-adaptor-p-HBV00000RLZF6
(2) https://www.ebay.com/itm/US-6000W-C...859943?hash=item4b8390eb67:g:mVIAAOSw~-dfMTad

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
110v60Hz'hamur yoğurma makinesinin etiketini paylaşınız.
220V u 110V a dönüştüren uygun güçte trafo alabilir/sardırabilirsiniz.

Sn @mehmetemin,

İlgiliniz için çok teşekkür ederim. Cihaz şuan yanımda değil, resim çekemiyorum.

Ancak,
Ürün teknik servisi ile görüştüğümde içerisindeki donanımın 60Hz'e göre ayarlandığı, kesinlikle 50Hz'de çalıştırılmaması gerektiğini söylediler.

Yani benim ihtiyacım olan sedece voltaj düşürmek değil aynı zamanda frekansı da ayarlamak.

Sn @mehmetemin,

İlgiliniz için çok teşekkür ederim. Cihaz şuan yanımda değil, resim çekemiyorum.

Ancak,
Ürün teknik servisi ile görüştüğümde içerisindeki donanımın 60Hz'e göre ayarlandığı, kesinlikle 50Hz'de çalıştırılmaması gerektiğini söylediler.

Yani benim ihtiyacım olan sedece voltaj düşürmek değil aynı zamanda frekansı da ayarlamak.
Sizin bahsettiğiniz şekilde çözümden başka secenek gözükmüyor.

60 Hz yerine 50 Hz kullanırsanız devir düşüklüğü yaşanabilir. Hamur karıştırıcınız 220 / 110 adaptör ile çalışabilir denemek lazım.

Girişi 50-60 Hz olan çıkışı 0-400Hz olan invermtörler var onlar uygun olurmu diye araştırabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri