220ac’den 30vdc üretmek (sağlıklı ve güvenli)

Merhaba 220ac giriş alıp 30dcv 5 amper gibi bir çıkış almak istiyorum. Nasıl bir devre kurulabilir? Trafo (transformatör) için bütçem yok. Lm317 devresi mümkün mü? Ne önerirsiniz? Hazır devre paylaşırsanız sevinirim. İyi forumlar.

Malesef transformatör olmayan bir teknoloji ile istediğiniz değerleri etmenin teknolojisi daha çıkmadı.

Günümüz teknolojisinde şu an klasik saç nuveli transformatorler ve smps transformatorler kullanılmaktadır.

Malesef transformatör olmayan bir teknoloji ile istediğiniz değerleri etmenin teknolojisi daha çıkmadı.

Günümüz teknolojisinde şu an klasik saç nuveli transformatorler ve smps transformatorler kullanılmaktadır.
@serkan_48 kardeşim hani şu çin işi led ampullerin içindeki devre varya trafosuz olanı çok sağlıksız olduğu için söylemiyorum bile, yapılamaz olmaz değil ama hiç sağlıklı değil.

@serkan_48 kardeşim hani şu çin işi led ampullerin içindeki devre varya trafosuz olanı çok sağlıksız olduğu için söylemiyorum bile, yapılamaz olmaz değil ama hiç sağlıklı değil.

Abi,

O devrelerle bir kaç 100 miliamper çekilebilir. Ama arkadaşımızın istediği gibi 30 voltta 5 amper 150 - 200 watt vermez o sistem.

Birde o sistem izole değil. Yani hata götürmez şekilde riskli carpilma ve ölüm tehlikesi vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri