2200 wat infrared ısıtıcı arızası

hamdisuat

Üye
220 Volt lamba uçlarına ulaşıyor ancak ısıtma sağlanamıyor. Düğme çevrildiğinde, 0 Volttan 237 Volta kadar geçirgenlik ve ölçüm yapılıyor. Doğrudan 220 Volt lamba uçlarına verildiğinde lamba yanmıyor, ısıtmıyor. Sadece direnç değiştirilebilir mi? Lambanın direnci 22 Ohm hesabı doğru mudur?

2200w ısıtıcının omajı 22 ohm doğrudur... Doğrudan 220 Volt lamba uçlarına verildiğinde lamba yanmıyor demişsiniz .
ve lamba direnci 22 ohm demişsiniz. çok ilginç ya lambanın yanması lazım yada direnç okuyamamanız lazım ,gözden kaçırdığınız yada anlatımda eksiğiniz yada yanlışınız olmasın

2200w ısıtıcının omajı 22 ohm doğrudur... Doğrudan 220 Volt lamba uçlarına verildiğinde lamba yanmıyor demişsiniz .
ve lamba direnci 22 ohm demişsiniz. çok ilginç ya lambanın yanması lazım yada direnç okuyamamanız lazım ,gözden kaçırdığınız yada anlatımda eksiğiniz yada yanlışınız olmasın
cevap için çok teşekkür ederim, doğrudur, doğrudan uçlara 220 volt verdim ancak lamba yanmadı.(o an her şey sağlıklı iken sadece lamba yanmayınca direnç ölçümüne gereksinim duymadım)

Daha sonra bana yetkili servis'den verilen bilgi "tüp ya da direnç arızalı olabilir" şeklinde, oldu.Sitede sorunu yazarken direnci hesapladım. (lamba şu an yanımda değil ve başka bir evde tekrar gidip ölçüm yapmam lazım). Şayet bu bilgi doğru ise denemiştim, direncin bağlı olduğu uçlar (ince bir civata şeklinde) tüpün içerisine kaçıyor ama dışarı nasıl çıkartılır bilemedim.

Yani tüp mü, direnç mi arızalı bunu anlamam lazım -ki sizin de söylediğiniz gibi ölçüm yaptığımda durum belli olacaktır, yok bana verilen bilgi yanlış ise boşuna uğraşıyorum demektir, yani hem tüp hem direnç değiştirilecektir-saygılarımla (not: mesleğim elektronikçi değil, bu nedenle ifadelerim eksik ve yanlış olabilir)

Son düzenleme:
Kabloyu, anahtarı ve ısıtıcıyı tek tek ölçün arızalı elemanı bulamadıysanız parçaları 2 şer ölçün Lamba duyunun yemas noktalarını ve ampulün dip kısmını kontrol edin Tamirat yaptığnıza göre eliniz yatkındır değiştirilebilir
ufo_rezistans1.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri