220 V REZİSTANS BAGLATISI

Arkadaslar zıncır kaynatmak ıcın uretılmıs tunel fırın kullanıyoruz bantı degıstırmek zorunda kaldık fakat yenı kullnadıgımız bant ısıyı fazla emıyor 100 derecelere varan bır dusus oluyor acaba rezıstans baglantısını ıkı faz kullnsak yanı notr un yerıne faz baglasak bır sorun yasarmıyız Rezistans 3 KW emko marka ısı kontrol cıhazı kullanıyoruz

rezıstanslarınızın calısma voltajı 380V uygun ıse sorun olmaz ama değil ise rezistanslarınız bir süre sonra arızalanacaktır benım onerım aynı voltaj degerınde yuksek guclu rezıstanslar edınmenızdır ne tıp kaç kw rezıstans kullanıdıgınızı ve bırde resım ekleyebılır ısenız yardım almanız hızlanacaktır saygılarımla

ilginiz icin cok tessekur ederım 3 kw rezıstans kullanıyoruz ben dedııgım gıbı notr e faz baglayarak calıstırdım pıd kontrol de harıka sonuc verdı ısı kaybı olmuyor ama dedıgınız gıbı ne kadar dayanır rezıstans bılemıyorum :)

sistem sürekli çalışıyor ise pek sorun çıkarmaması lazım ama sıfırdan devreye alımlarda sorun yaşayabilme olasılığınız mevcut

sorun olmuyor bende çalıştıgım şirkette benden öncekilerin saçma sapan bağladıgı bir fırının bağlantılarını yıldız yapıp 380v verdım. ılk baslarda 12a çeken sistem şimdi 60a cekıyor faz başına ve 1 aydır sorunsuz çalışıyor:D

sorun olmuyor bende çalıştıgım şirkette benden öncekilerin saçma sapan bağladıgı bir fırının bağlantılarını yıldız yapıp 380v verdım. ılk baslarda 12a çeken sistem şimdi 60a cekıyor faz başına ve 1 aydır sorunsuz çalışıyor:D

o zaman derdinizin dermanını bulmuşsunuz :D
hayırlısı olsun Arızasız Günlere

12A çeken sistemi 60A çektirmek bir marifet mi oluyor? İşin esprisini anlayamadım!

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri