2014 mezunu elektrik elektronik mühendisi bayan

Mesleki hakları korumak ve problemleri çözmek için bir ayağı siyasetin içinde olmalıdır.

KESİNLİKLE KATILMIYORUM. Tarafsız olmalıdırlar. Bu yaklaşımlarından dolayıda yakın gelecekte yok olma tehlikesi ile karşı karşıyalar. (Yok olma veya pasifize edilme.)

KESİNLİKLE KATILMIYORUM. Tarafsız olmalıdırlar. Bu yaklaşımlarından dolayıda yakın gelecekte yok olma tehlikesi ile karşı karşıyalar. (Yok olma veya pasifize edilme.)
Yok olma ve pasifize edilme onların suçu değil karşı tarafın suçudur. Tarafsız olmaları konusuna katılıyorum.

Sisteme entegre olamayan tarafsızlık yerine fanatik karşıtlığı seçen bir oluşum sistemin kangren olmuş bir parçasıdır ve kesilmeye mahkumdur.

Tanıdığın herkes saçmalamış o zaman EMO senin mesleğinin odası. İyi de olsa kötü de olsa mesleki konuları takip edeceğin yegane yer. Ben gittim iş arıyorum dedim bir email adresi verdiler CV mi attım ve işe başladım. Not ben daha kayıt olmadım fırsatım olmadı birde kayıt olduktan sonra sana şifre veriyorlar o şifreyle girdiğin yerde iş bulman konusunda birşeyler varmış bir hocamız ondan bahsetmişti.

Peki teşekkür ederim yönlendirmeniz için. Gidip üye olmam gerekiyor sanırım. Dikkate alıp gideceğim.

Bende 18 yıllık E.M.O üyesiyim. Odamızın en büyük hatası bol siyaset yapmasıdır. Meslek odaları siyaset yapmamalıdır. Taraf tutar gibi odaya sahip çıkılmaz, mesleğini seni temsil ettiği için odana sahip çıkarsın. Odamızın bu konuda hata ve eksikleri vardır.

Bana da o nedenle üye olma demişlerdi. Sadece siyaset yapıyorlar demişlerdi. Tabi söyleyenler benim büyüklerim ve tecrübeli mühendis oldukları için hiç gidip de üye olayım diye düşünmedim. Ama iş bulmamda yardımcı olacaklarsa tabi ki denemem gerekiyor.

mrb sorununuz genel bi durum maalesef bende erciyes mezunuyum . fakat öncelikle ilgi alanınızı belirtmelisiniz. tedaşta 14 yıl çalıştım baktım olmuyor küçükte olsa kendi işimi kurdum. küçük olsa bile bi firmya girip deneyim kazanın tavsiyemdir böylelikle çevre edinirsiniz

mrb sorununuz genel bi durum maalesef bende erciyes mezunuyum . fakat öncelikle ilgi alanınızı belirtmelisiniz. tedaşta 14 yıl çalıştım baktım olmuyor küçükte olsa kendi işimi kurdum. küçük olsa bile bi firmya girip deneyim kazanın tavsiyemdir böylelikle çevre edinirsiniz

Bende sizin gibi düşünüyorum. İnanın ki küçüğüne büyüğüne bakmıyorum. Çünkü sonuçta yeni mezunum neyi ne kadar bilebilirm ki . Teorik var pratik yok. Artk teoriği de unuttuğumu düşünüyorum 4 aydır evde durmaktan.Dün bir şirktten aradılar artk heycanlanmıyorum çünkü yine satış işi. Bayanım diye neden satıştan başka birşey öğrenemez miyim yapamaz mıyım? Çoğu arkadaşım işe girdi çoğu girdiği sektörde öğrenmeye başladılar ama ben olduğum yerdeyim. Ben elektrikten çok elektronikle ilgileniyorum. Ama söyle birşey var tamam elektronik seviyorum ama birçok sektöre ayrılıyor. Hangi sektörde bir mühendis ne görev yapıyor hangi işleri yapıyor hangi programları kullanıyor ne yazık ki bunları bilemiyorum tecrübem yok. Zaten bu yüzden de yüksek lisansa başlayamıyorum. En azından elektronik sektörnde bir işe girsem yetiştirlmek üzere mesela enerji, elektronik, test birazcık fikir sahibi olsam öğrensem hem stresm azalacak hem kendimi geliştirip yüksek lisans hatta doktora bile yapmak istiyorum. Ama başlangıcı bulamıyorum...

kumanda ve kontrol sistemleri (mantık) buradan başlayın derim.. birde O/G de her zaman bi acık vardır en azından kücük kumanda panoları cizimleri ve uygulamasıyla ilginenin..bizede eleman lazım hevesli ögrenebilecek ama. yeni bi firmayız bir mühendisi bünyemiz kaldırırmı bilmiyorum.. ankaradayız. başka firmalara sizi önerebiliriz. umarım hevesiniz sönmez ve iyi bir başlangıç yaparsınız

Teşekkür ederim umarım bir yerden başlayabilirim. Bu konuyu hem iş imkanı var mı diye hem de sizin gibi büyüklerimden öneri almak için açtım. Neyi öğrenmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor bu nedenle de açtım saolun.

bence hepsinden önce elektrik elektronikle ilgili olarak hangi dalda çalışmak istediginize karar verin sonrasında ona yakın bir iş seçin derim kendi görüşümdür... her dalın kendini profesyonelleştiren programları vardır mesela çizimciler eplan autocad elcad kullanırken yazılımcılar step 7,, SoMachine,,twido kullanır Scada üzerine profesyonel çalışan arkadaşlarım vijeo citect ve win cc kullanır bu liste uzarda gider.... ama başlangıç olarak hangi dalda çalışırsın onu belirle

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri