2 Yıllık Myo Tercih

orcun_akin

Üye
Merhaba şuanda Endüstri Meslek Lisesi Elektromekanik Taşıyıcılar(asansör sistemleri) Bölümü Lise4 Öğrencisiyim . Şuanda bir asansör firmasında staj görmekteyim gelecekte bu mesleği yapmak istiyorum ancak kendimi geliştirmek amacıyla 2yıllık yatay geçiş ile üniversite okumak istiyorum. Ancak aşağıdaki bölümlerden hangisi ileride mesleğim açısından bana faydalı olur hangi bölümü okumalıyım yani asansör üzerine çalışacağım için hangi bölüm daha yararıma olur bilgi edinmek istiyorum . şimdiden teşekkürler

elektro mekanik taşıyıcıları teknisyeni Elektrik alanında öğrenim gören öğrenciler, 2547 sayılı Kanunun 45. maddesine 4702 sayılı Kanun ile
eklenen E bendi uyarınca mezun olduklarında sınavsız yerleştirilebilecekleri meslek yüksek okulu
programları aşağıda belirtilmiştir. bu elektro mekanik yüksek okulunu okumak isteyenler bu

• Elektrik

• Elektrik-Elektronik Teknikerliği

• Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

• Elektronik Haberleşme

• Endüstriyel Elektronik

• Endüstriyel Otomasyon

• Ev Cihazları Teknolojisi

• Hidroelektrik Santralleri

• Mekatronik

• Otomotiv

• Radyo ve Televizyon Tekniği

• Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi

• Termik Santral Makineleri

Bu kadar kapsamlı bir forumda soruma cevap veren olmaması ilginç = )

Belki arkadaşlar yanlış bir karar alamana sebep olarak senin geleceğini etkilemekten çekiniyorlardır. Çünkü ne olursa olsun karakterine de uygun bir iş seçmelisin. Çünkü teknik işlerin hem yapılması hem de sorumluluğu ağırdır, sürekli dikkatli, diken üstünde ve gözlemci olmanı gerektirir. İleride yapmaktan bıkmayacağın bir dal seçmelisin.

Mekatronik senin eğitimine uygun gibi. Elektrik de olabilir. Elektromekanik taşıyıcılardan otomasyon ya da elektronik dalına atlarsan bence temelin farklı olduğundan zorlanırsın. Ama eğer seviyorum yaparım diyorsan neden olmasın? Ancak şöyle bir eksisi olur. Bir asansörcüye elektrik bilgisi elektronik bilgisinden daha çok lazım olacaktır. Bunda zayıf kalırsan zorlanırsın.

Elektrik hiç bir zaman boş kalamayacağın bir meslek. İlla asansörcü olacağım demezsen eğer, enerji sektöründe ya da gittikçe çoğalan akıllı binalarda çalışabilirsin. Burada çalışan bir teknisyenin asansör konusunda uzman olması onun daha çok beğenilmesini ve tercih edilmesini sağlar.

Aslına bakarsan neyi seçersen seç, öbürlerinden de sana gerektiği kadar öğreneceksin zaten bu işi yaparken. Değişik bir sektör de değilde, asansör firmasında bile çalışsan bir asansörün panosu var, mekaniği var, otomasyonu var. Bunları mecburen öğrenmek zorunda kalacaksın çalışırken. Okulda her şey öğrenilmiyor, hatta bir çok şey öğrenilmiyor.

Elektrik-Elektronik Teknikerliği derim eğer o bölümü okuyup iyi bir şekilde bitirirsen asansör konusundada hiç sıkıntı çekmessin çünkü bu işlerin altyapısını öğrenmek gerekiyor diye düşünüyorum tabi senin hayatın hayatına seçimlerin yön verir. Umarım doğru seçim yaparsın

Elektrik oku Kardeşim Herşey Elektrik Üstüne artık

istanbul teknik üniversitesi elektronik haberleşme 2 yıllık mezunuyum gerçi şimdi itüde myo kalktı ama elektronik haberleşme iyidir. itünün katıldığı dünya çapında nasanın düzenlemiş olduğu yarışmada dünya birinciside oldum şimdi öğretimime mühendislik olarak devam etmekteyim yine aynı yerde elektrik yerine elektronik yada elektronik haberleşme okumanı tavsiye ederim

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Yıl sonuna kadar daha zamanım var staj esnasında hangi bölümün daha ağır basacağı hakkında yıl sonunda kafamda bir şekil oluşur heralde = )

İki yıllık end.elektronik mezunu olarak elektrik bölümünü seçmeni tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri