Üniversite alan tercihi

4ever001

Üye
Merhaba Ben lise son sınıf elektrik eloktronik sınıfı Bakım onarım dalı öğrencisiyim bu yıl ygs sınavına giricem kendimede güveniyorum ama diyelim barajı geçemedik aşagıdaki bölümlerde hangisi daha iyi iş imkanı fazla internetten araştırma yaptım kendimde bir tanesini seçtim ama okumuş abilerimiz filan varsa onlarında bi görüşünü almak istedim sınavsız geçiş yapabileceğim okullar şimdiden saolun

Elektrik-elektronik alanında öğrenim gören öğrenciler, 2547 sayılı Kanunun 45. maddesine 4702 sayılı Kanun ile eklenen E bendi uyarınca mezun olduklarında sınavsız yerleştirilebilecekleri meslek yüksek okulu programları aşağıda belirtilmiştir.

• İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
  • Elektrik
  • Elektrik-Elektronik Teknikerliği
  • Elektronik Haberleşme
  • Elektronik Haberleşme (Uzaktan Eğitim)
  • Endüstriyel Elektronik
  • Endüstriyel Elektronik(Uzaktan Eğitim)
  • Endüstriyel Otomasyon
  • Endüstriyel Otomasyon(Uzaktan Eğitim)
  • Ev Cihazları Teknolojisi
  • Hidroelektrik Santralleri
  • Mekatronik
  • Mekatronik (Uzaktan Eğitim)
  • Otomotiv
  • Radyo ve Televizyon Tekniği
  • Termik Santral Makineleri
  • Termik Santrallerde Enerji Üretimi

Elektrik alanı daha iyidir. Elektronikte öyle ama Türkiye'mizde elektrikçilere daha çok rağbet vardır.

Kafanın yatkın olduğu, zevk alabileceğin, bu benim mesleğim ileride bu meslekten ekmek yiyeceğim diyebildiğini seç. İş imkanı fazla diye meslek seçimi yapmak doğru değil.

Biyomedikal oku. Çünkü tıp kazanmış gibi bir havan olur :D

Biyomedikal oku içinde Tıp ile ilgili ukte kaldıysa.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Ben lise son sınıf elektrik eloktronik sınıfı bakım onarım dalı öğrencisiyim bu yıl ygs sınavına giricem kendimede güveniyorum ama diyelim barajı geçemedik aşagıdaki bölümlerde hangisi daha iyi iş imkanı fazla internetten araştırma yaptım kendimde bir tanesini seçtim ama okumuş abilerimiz filan varsa onlarında bi görüşünü almak istedim sınavsız geçiş yapabileceğim okullar şimdiden saolun

Elektrik-elektronik alanında öğrenim gören öğrenciler, 2547 sayılı Kanunun 45. maddesine 4702 sayılı Kanun ile eklenen E bendi uyarınca mezun olduklarında sınavsız yerleştirilebilecekleri meslek yüksek okulu programları aşağıda belirtilmiştir.

• İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
  • Elektrik
  • Elektrik-Elektronik Teknikerliği
  • Elektronik Haberleşme
  • Elektronik Haberleşme (Uzaktan Eğitim)
  • Endüstriyel Elektronik
  • Endüstriyel Elektronik(Uzaktan Eğitim)
  • Endüstriyel Otomasyon
  • Endüstriyel Otomasyon(Uzaktan Eğitim)
  • Ev Cihazları Teknolojisi
  • Hidroelektrik Santralleri
  • Mekatronik
  • Mekatronik (Uzaktan Eğitim)
  • Otomotiv
  • Radyo ve Televizyon Tekniği
  • Termik Santral Makineleri
  • Termik Santrallerde Enerji Üretimi
4ever001 girceğin sınavda başarılar dilerim öncelikle .. YaşlıUzman 'ın dediği gibi elinin yatkın ve yapmaktan zevk alacağın hangisi ise onu tercih etmeni öneririm .. Bu sayade hem başarılı olursun hemde işinden sıkılmazsın :)

Mekatroniği tavsiye edebilirim sana şuan mekatronik 2. sınıf öğrencisiyim iyi bir bölüm sayısal ağırlıklı bir bölüm elektrik elektronik robotik ve mekanik gibi konuları içeren dersleri var.Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsin benimle istersen.

Teşekkür ederim hepinize ama kararsız kaldım uf aile içindede her kafadan biri bişe diyo ne yapacagımı şaşırdım ben mekantronik diye düşünüyorum ama ondada sayısal agırlık varmiş heralde ailem otomotiv oku diyor valla kaldım ortada:)

mekatronik candır gerisi heyecandır abi :)

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri