2 ikili anahtar, 6 lı ve 3lü kablo

Falfali

Üye
Selamlar olsun,duvarda 2 tane ikili anahtar var.
Salonda 2 çıkış var, birinden 6 kablo geliyor, diğerinden 3 kablo. Ben de 2 çıkışa da tek ampullu avize bağlamak istiyorum.
Bi yardım.

3lu çıkışa avize bağladım ama hiç bir şekilde yanmıyor, herhalde 6 lı çıkışta bunun paraleli var ve kesik devreyi nasıl birleştiricem bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• 20180513_153946.jpg
    20180513_153946.jpg
    200.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 20180513_153922.jpg
    20180513_153922.jpg
    183.4 KB · Görüntüleme: 35
  • 20180513_153916.jpg
    20180513_153916.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 37
Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tavanda ki Yesil renkli kablolarda sari serit renk var mi?

merhaba;
3 lü çıkış dediğiniz yerdeki kablolar 6 lı çıkan yerden elektrik alıyor gibime geldi. 6 lı çıkıştaki aynı renkleri birbirine bağladığınızda 3 lü çıkışa elektrik vermiş olacaksınız. Bağlantı yapmadan önce kontrol edebilirsiniz. Kontrol kalemiyle bakın kahve 1 de elektrik varda kahve 2 de yoksa dediğim gibidir.

..bulunulan mekanla ilgili daha çok bilgi vermelisin..sanki biz oraya gelmişiz gibi..

merhaba;
3 lü çıkış dediğiniz yerdeki kablolar 6 lı çıkan yerden elektrik alıyor gibime geldi. 6 lı çıkıştaki aynı renkleri birbirine bağladığınızda 3 lü çıkışa elektrik vermiş olacaksınız. Bağlantı yapmadan önce kontrol edebilirsiniz. Kontrol kalemiyle bakın kahve 1 de elektrik varda kahve 2 de yoksa dediğim gibidir.

Teşekkürler ben de böyle birşey olduğunu düşünüyordum. Ama yanlış birseyi bağlayıp hata yapmak istemedim.

Tavana faz geliyormu?Yani anahtarlara basınca tavanda kontrol kalemi ile bakın voltaj var mı?

6 lı çıkışın 5inde elektrik var. 3 çıkışta 2kahveyi birlikte klemenste bağlıyorum, elektrik var ama ışık yanmıyor. Çözemedim. İş bilen bir arkadaşım gelecek, çözünce buradan yazıcam. Cevap veren herkese teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler ben de böyle birşey olduğunu düşünüyordum. Ama yanlış birseyi bağlayıp hata yapmak istemedim.

6 lı çıkışın 5inde elektrik var. 3 çıkışta 2kahveyi birlikte klemenste bağlıyorum, elektrik var ama ışık yanmıyor. Çözemedim. İş bilen bir arkadaşım gelecek, çözünce buradan yazıcam. Cevap veren herkese teşekkürler.

Bir kaç denemeden sonra, 3 çıkışlı kablonun hepsinin faz olduğunu anlayınca, benim sistem error verdi.
İşi ehline bırakmak gerek.
Elektrikçi çağırdım, 6 lı kablo çıkışın içinde 2 kablo daha varmış. Bir devre kurdu, hallediverdi. Sigortayı bile kapamadı, canlı uçlarla halletti sağolsun. 30 tl ye mutluluk ;)
Ilgi gösteren değerli üyelere teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri