2 gün sonra Paradox Sp4000 alarm Keypad'i bozup arıza verdi.

Alpertun

Üye
Merhabalar,

Tüm herşeyi inanılmaz düzenli yaptım.Öyleki kabloları soyarken bile dikkat edip tek tel bile koparmadan,ezmeden bağlayıp testleri yapıp yazlığa gittim.

2 gün sonra telefonum çalıp alarm sinyal verdi.Eve hızlı şekilde döndüğümde 3 saat olmasına rağmen alarm halen ötuyordu.

Keypad ışıkları sönmüş yani çalışmıyor,
Büyük dış siren ötmüyor ama flaşörler normal yanıp sönüyor,
Küçük iç siren ötüyordu.

Bütün bağlantıları söküp,kablo hatlarını kontrol edip,her kombinasyonu deneyip,
panele sadece elektrik verdiğimde 10 saniye sonra alarm durumuna geçip telefonu arama moduna giriyorken,
Bir süre sonra bu arama olayı düzeldi. (Paneldeki ledden görüyorum.Keypad çalışmadığı için sistemde deneme şansım yok)

Böyle saçma arızayı neden yapabilir yorumlarınızı merak ediyorum.

Sistemde bağlı olan şeyler;
Dahili siren
Harici siren
2 tane pır
Keypad
Kapı manyetiği (Güç yok tabi bunda)

Yani herşey minimum aslında.Duman dedektörü bile bağlı değildi.

Üstelik dış sirenin çalmayıp iç sirenin çalması?

Harici sireneli harici ve dahili aküsü ile çalıştığım ve bir sıkıntı gözükmüyor.Flaşörlerde normal. Yalnız tetiklemeyi deneyemedim çünkü keypad arızalı.
Servise gönderdim.

Alarmım desteklediginden daha az ekipman bağladım esasında.Amper değerleride yüksek değil.Neden böyle oldu anlamadım.

Oysa kendi söylediklerine göre 8 zone ile 2 siren bağlanabiliyor.Keypad dışında.

Ben 2 pır 2 siren bir keypad taktım.

2 sirenden tabiriz harici siren mi ? Dahilimi harici siren 2 adet bagli ise sorun yasama ihtimalizi yuksek 2 siren icin genelde guc kaynagi karti ve powersuply kullaniyoruz

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

2 sirenden tabiriz harici siren mi ? Dahilimi harici siren 2 adet bagli ise sorun yasama ihtimalizi yuksek 2 siren icin genelde guc kaynagi karti ve powersuply kullaniyoruz

2 sirenden kastım
1 dahili (küçük) 1 harici siren.
Hem firmanın genel anlamda önerisine hemde güç hesabına göre sıkıntı olmaması gerekir.

Siz belliki bu işi yapıyorsunuz.Bu şekilde normal değil mi.

Ewet normal. isimiz soygun alarm sistemleri doğrudur.
Tek ihtimal kaliyor üretim hatali ürün

Ustam sizide rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Paradox ilk defa kullanıyorum ve bütün aksiliklet arızalarda beni buluyor.

Ürünler servisten geldi. Sistemi yeniden kurdum. Bir problem gözükmüyordu ama

TBL 0 (sıfır) ve altında 2 arızası veriyor yani Keypad Bus Hatası diyor. Böyle birşeyle karşılaştınız mı?

Modül ile alakalı diyor ama modül falan yok sistemde. Duman dedektörüde söktüm.

2 pır
1 kapı
1 harici siren takılı.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri