2,5 kv jenaratör

elektrokur

Üye
arkadaşlar bir idda bayinin makinasını jenaratörle çalıştıramıyırum jenaratör 2,5 kw monofaze. Makinanın devresinde ups var küçük makinada bir bilgisayar kadar
jenaratörü devreye alınca ups devreyi açmıyo çıt çıt birkaç kez açıp kapatıp kapanıyo. başka şeyleri çalıştırıyo televizyon buzdolabı falan
gücünün yetmediğini düşünmüyorum ups bu jenaratörün enerjisini beenmedi gibi ne yapmalıyım

Acaba devreye bir regülatör koysam faydası olur mu.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu idda bayisinin tam yükteki gücü ne eğer gücü 2,5 kv üzerindeyse dediğiniz doğru
Peki makinayı bir tek olarak devreye aldığınızda ups yinede devreden çıkmıyormu.
Jeneratörün çıkışı regülelimi

Jeneratörünüzün gücü,UPS gücünün 2,5-3 katı civarında olmalıdır.

sadece ups devredeyken oluyor başka bir çok cihazı çalıştırıyo
ups bilgisayarlarda kullanılan küçük tipte üzerinde deerleri okuyamadım kaç kw olduğunu tam bilmiyorum.
Jenetörden enerji aldığım prizin iki ucundada dalgalanmalı şekilde faz görüyorum sanki nötr yok gibi fakat lamba dolap fan vs. çalıştırıyo.
Şebeke nötrüylr jeneratör nötrünü ekledim o zaman prizde faz ve nötr oluştu fakat durum deişmedi ups hiş bi şekilde devreyi açmıyo elektrik yokmuş gibi tepki veriyo.

o bölgede başka bir ups denedinimi?
sayın fahri beyin dediği gibi jeneratörün gücü, ups gücünün 2,5 3 katı olmalıdır.
bu dalgalanmalı faz dediğiniiz faz nasıl bir dalgalanma?
sorun upsde olabilir ama jeneratörün gücü işletmenin gücünden büyük olmalıdır
ama sizin dediğiniz işletmede hiçbir yük olmayışı sadece ups devrede oluşu yene ups devrede bırakıyor yani devreden çıkmıyor. bu ups hakkında bilgi verebilirmisiniz sonuçta bazı ups jeneratör veya şebeke devrede olsa bile ups devreden çıkmıyor.
peki bu ups nin devrde oluşu işletmeyi etkiliyormu

şimdi arkadaşlar jeneratörden enerjiyi alıyorum sadece ups ye veriyorum başka bişey bağlamıyorum
bu ups de bir bilgisayardan biraz büyük bir cihazı besliyo (400 vatt geçmez )
ups normalda nasıl elektrik kesilirde bir süre devrede kalıp sonrada akü bitince kapanırya işte o şekilde kapanıyo
jeneratörde normal çalışmasına devam ediyo herhangi bir zorlanma olmuyo
kontrolkalemiyle baktığımdada gözle görünür şekilde kesik kesik iki uçtada enerji görünüyo.
aynı model başka bir jeneratörde aynısını yapıyo.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri