18650 4s bms çıkış alamıyorum

xander1982

Üye
MErhaba Dostlar , ekli resimde görüldüğü üzere laptop batarylarından 4 adet devreyi kurdum . INR 18650N pillerden oluşturduğum şarjlı matkap bataryasından P+ ve P- multimetreyi bağladım . 16,88 v alabiliyorum. fakat Şarjlı matkaba bağladığımda çalışmıyor. Şarjlı matkap da sıkıntı yok . ikinci yedek aküyü takınca çalışıyor . yedek akününde voltu 16,6 . sorun ne olabilir sizce ?

Ekli dosyalar

• 20230630_143602[1].jpg
    20230630_143602[1].jpg
    359.9 KB · Görüntüleme: 14
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yeni pil almalısınız, voltajları şarjlı matkaba takıp ölçerek karşılaştırınız. Yedek aküyü ve laptop çıkması aküyü o zaman batarya gerilimlerini ölçünüz.
( Voltajlar boşta aynı , peki akımlar ? )

Son düzenleme:
Laptop pili ile motor çalıştıran cihaz pilleri bir değil. En başta bahsettiğim cihazların pillerinin fiyatını karşılaştırarak anlaşılır. Ardındn pillerin modelinden özelliklerine bakmanız kafi gelirdi.

Yüzme bilmeden video seyrederek yüzme zor değil ben de yaparım deyip deniz ortasında kendinizi atmışsınız. Ya projeden vazgeçip laptoptan çıkma pilleri fener powerbank projesine çevireceksiniz. Ya da masrafa girip şarjlı için anlık yüksek akım verebilen piller alacaksınız.

Arkadaşların tespitlerine ilave olarak BMS'nin akım gücü kaç amper'dir? Matkap yüksek akım çeker, bu arada piller ve bms kartı yeterli gelmezse ölçülen voltaj da çöker!

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri