18 watt el supurgesi yardim

Ağzınıza sağlık Serkan hocam :)
Velhasıl dediğiniz adaptörü alarak deneyin başka türlü konu uzaaar gider.
İnşallah sorunsuz çalışır.
Kolay gelsin

Veri önünüzde 18 volt 2000 ma ,

Eğer bu süpürgeyi adaptörle çalıştıracaksanız 18 volt ideal.

Asıl sorun kaç amperlik adaptör olması? Bu konuda forumda çok tartışıldı. Bu süpürge ilk çalışma esnasında 2000 ma yani 2 amperinde üzerinde akım çekecektir.

bu yolda iki şekilde ilerleyebilirsiniz.

Süpürgeyi güçlü bir güç kaynağına bağlayıp ilk anda pik ne kadar akım çektiğini ölçersiniz. Bu akıma göre ve normal çalışma esnasındaki akımı ölçerek bir güç kaynağı seçersiniz

yada önerilen bir adaptörü alır denersiniz olmadı bir büyüğünü alırısnız.

Burada pil üzerinde 2000 ma yani 2 amper yazması bu süpürgenin 2 amper çektiğini belirtmez. O bilgi pil paktinin kapasitesidir. O motor belki ilk kalkma anında 5-6 amper çekiyor olabilir.
Tsk aciklayici bi cevap olmus o zman 19 v 3.75 amper aliyim deniyim olmadi o zman bakariz ne dersiniz

Ağzınıza sağlık Serkan hocam :)
Velhasıl dediğiniz adaptörü alarak deneyin başka türlü konu uzaaar gider.
İnşallah sorunsuz çalışır.
Kolay gelsin
Tsk sizide ugrastirdim valla hakkinizi helal edin sizin bilginiz cok cok fazla

Tsk aciklayici bi cevap olmus o zman 19 v 3.75 amper aliyim deniyim olmadi o zman bakariz ne dersiniz

Elinizde herhangi bir adaptör güç kaynağı var mı? Yada çevrenizde?

Şimdi alın demek risk yukarıda dediğim gibi olmaz ise bir başka güç kaynağı almanız hem maddi yük hemde elinizde boşta kalacak bir güç kaynağı demek.

Çevrenizde elektronik işi yapan yada elektrikçi var ise mesela 24 volt led trafolarından 4-5 amperlik bir adaptorün üzerindeki voltaj ayarından kısıp 18 - 19 volta kadar düşürünüz. Sonra süpürgeye bağlantısını yapıp deneme yapabilirseniz sonuç olumlu ise alım yoluna gidebilirsiniz düşüncesindeyim.

Yeriniz Antalya ise denemeyi beraberde yapabiliriz.

3 tane süpürgeyi deneye yanila modifiye ettim.bir suru hatam da oldu ama sonunda doğrusunu buldum.

Bu süpürgenin voltaji kesin 18 volt denilemez.

İşte size örnek. Bir sürü ornek de verilebilir. alttaki linkte bir batarya blogu var. Sayın isterseniz 10 pil var o blokta ve 14.4 volt demisler. Matkap akulerinde de böyle olabiliyor.

Şimdi bu süpürgenin tam verimli çalışması icin 14.4 volt mu gerek?

Evet 10x1.4=14 volt eder (Aslinda 1.44 ile carpilir)

Bu linkteki supurge 14.4 volt hadi olsun 15 volt bir uygun adaptörle tam performansta çalışır.

Bazi pil bloklarinda tam dolu voltaji bazısinda da dedigim nominal degeri yaziyorlar. Tam verim almak isteniyorsa pillerin dolu oldugundaki voltaj esas alınır.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgi...MIv7yQobCz3wIVRKmaCh3F-QHmEAQYASABEgJH1vD_BwE

Mesela Şunda da 9 pil var 10.8 volt denmis ama tam sarjda 12.6 volt olur. Yazan değerler yaniltici olabiliyor yani.

https://www.bataryapil.com/fakir-as-premium-1108-t-cbc-tnl-marka-10.8v-1.5a-supurge-pili-4958

Neyse fazla uzattım dediginiz gibi.

Son düzenleme:
Elinizde herhangi bir adaptör güç kaynağı var mı? Yada çevrenizde?

Şimdi alın demek risk yukarıda dediğim gibi olmaz ise bir başka güç kaynağı almanız hem maddi yük hemde elinizde boşta kalacak bir güç kaynağı demek.

Çevrenizde elektronik işi yapan yada elektrikçi var ise mesela 24 volt led trafolarından 4-5 amperlik bir adaptorün üzerindeki voltaj ayarından kısıp 18 - 19 volta kadar düşürünüz. Sonra süpürgeye bağlantısını yapıp deneme yapabilirseniz sonuç olumlu ise alım yoluna gidebilirsiniz düşüncesindeyim.

Yeriniz Antalya ise denemeyi beraberde yapabiliriz.
Bu daha mantikli 24 led trafosunu 18 volt dusurse deniye deniye bulurum ins

Sizin isteginizle pilleri actim ve icinden 15 adet pil 1.2 v cikti simdi tam 18 v tekabul ediyor tam sarda 1.4v desek 21 volt mu yapiyor

Ekli dosyalar

• 20181223_095224.jpg
    20181223_095224.jpg
    198.7 KB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular