16F877, CCS C ve 2x16 LCD problemi | Yardım

LCD sorununu hallettim ancak bu defa başka sorunum var.
ADC'den okuduğum veriyi LCD'ye aktarıyorum ancak veri çok hızlı değişiyor. Yani sabit bi değer okuyomıyorum. LM35 ile ortam sıcaklığı ölçüyorum. Veri anlık olarak sürekli değişiyor. Acaba neden oluyodur?

ADC'den okuduğun değeri sürekli toplat. her 10 değerin toplamında, o toplamı 10'a böldür ve ekrana bölünen değeri yaz.. yani anlık olarak örneğin 24.5, 24.9 değerlerini ekranda görmektense bunların ortalamasını daha geç sürede göreceksin. En basit haliyle dijital filtre ;)

LCD sorununu hallettim ancak bu defa başka sorunum var.
ADC'den okuduğum veriyi LCD'ye aktarıyorum ancak veri çok hızlı değişiyor. Yani sabit bi değer okuyomıyorum. LM35 ile ortam sıcaklığı ölçüyorum. Veri anlık olarak sürekli değişiyor. Acaba neden oluyodur?

marikan kardeş LCD sorununu nasıl hallettiğini yazar mısın? aynı sorun şuan bende de mevcut. Proteusta görüntü var fakat devreyi kuruyorum görüntü gelmiyor...

lcd ye yazı yazdırma sorunu bende de var.proteuta sorunsuz çalışıyor ama uygulamada çalışmıyor.yardımlarınız için teşekkürler.

evet sanırım bu ortak bir sorun aynı sıkıntıyı bende yaşamaktayım şuan yazılımda bir sorun yok gibi konfigirasyon ayarları falan hepsi tamam, bacak bağlantıları ölçü aleti ile test edildi tamam, proteus ta çalıştırıldı sorun yok tamam, ekran aydınlanıyor tamam ama sadece (1,1) deki karakter hanelerinin hepsi full yanıyor varmı bu duruma için aklına bir öneri gelen veya tecrübesi olan arkadarş? yardımcı olabilirler mi acaba? şimdiden teşşekkürler.

LCD nin çekirdeği farklıdır samsung(KS..) marka çekirdek ve HD4478 model çekirdekler var. Uyumsuzluğun burda LCD çekirdeğine göre driver bulman lazım olan varsa banada yollasın

arkadaşlar aynı problem bendede var nasıl yapabiliriz yardımcı olurmusnuz.yapan arkadaş yardım edebilirmisin.çok çok çok acil kafayı yicem

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri