"13" bir jason statham filmi...

elektrofizikci

Usta Üye
Çoluğu çocuğu memlekete gönderince yine filme sardım. Uzun süredir izleyemiyordum :) Jason statham hayranıyım biraz. Sırayla şimdi onun tüm filmlerini izlemeye çalışıyorum. Bugünde "13" adlı filmini izledim. Film bir çok filmine göre monoton olmasına rağmen bir sahnesi vardı ki, ister istemez insanlığın nereye gittiğini düşünmeden edemedim... film boyu kafaya bunu taktım. Paranın, zenginliğin (çok para ve zenginlik diyelim) aslında insanı nerelere sürükleyebileceğini gördüm tekrardan...

Zengin olunca insan bir çok şeye çok erken yaşlarda kavuştuğundan bir müddet sonra doyumsuzluk başlıyor, bir tatmin olamama, bir mutsuzluk...
günümüz çocuklarında olduğu gibi. Bizim 30-40 yaşında sahip olduğumuz şeylere onlar 10 lu yaşlarda sahipler ve hep daha fazlasını istiyorlar, aileleri bunaltıyor ve hala mutlu olamıyorlar...

İmkanlar ısınırsız gibi gözüksede sınırlı olan dünyada bir yerde bir tıkanma devreye giriyor ve MADDE PES EDİYOR, BİTİYOR... maneviyat da yoksa artık sapkınlıklar başlıyor... Uyuşturucu, alkol, kumar, cins cinsine ilişkiler v.s v.s. bu doyum sonucu farklı şeyler yaşama arzusundan kaynaklanıyor bence...

Filmde de bu vardı. Zenginler, insanların birbirini öldürmesi üzerinden, onları seyrederek zevk alıyorlardı. Gerçi bu ilk olan bir şey değil ama..Eskinin güçlü krallıklarında da arenalarda insanların ölümüne dövüştürüldüğünü biliyor ve izliyoruz...

Allah cümlemizin yardımcısı olsun, bizleri maneviyatından ayırmasın, inanmayanlara da vicdanı , merhameti, insanı sevmeyi , saymayı nasip etsin inşallah... sağlıcakla...

Filmi izleyeceklere de iyi seyirler...

Korku Seansı'nı izlemeni tavsiye ederim. Yaşanmış olaydan alınmış bir film. Gece izle ama.:)

90 larda bunları anlatan eleman JCV Damme idi senaryolar pek değişmez aktörler değişir. Allah cümlemizi doğru yoldan ayırmasın.

:) kel mel ama iyi tuttu... Doğru bir dönem JCV vardı.... Adamın ilk mesleği ise ilginç...Sahte ürünler satıyormuş, bi milyoncu heralde :)
Bende bizim mematiyi yakıştırıyorum bu adamın rollerine. Memati kendinin yetiştirip spor falan yapıp bu tarz filmler çekebilir aslında. yok bir Lee, Rambo, JCV, Stataham v.s. tarzı youncumuz.. Cüneyt arkın ilk ve son oldu :)

jason'un tüm filmlerini izledim güzel. memati konusunda katılıyorum hemfikiriz ama bizim milletimiz ileriye gideceği yerde etkilenipte geriye gidiyor örnekte kurtlar vadisi var. etkilenenler neler yaptı gerzekler rahat dursa türk filmini dünyaya izlettirir bizim senaristlerimiz

Türkiye de ne yazıkki dövüş sahnesi yapabilecek ne ekipman var ve nede dövüş ustası bi aktör var.En kalitelilerinden biri kurtlar vadisi ondada dövüş sahnesinde kamerayı hızlandırarak kusurları bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar. Jackie Chan mesela seyretmeye doyamıyorum, Steven Seagel hayranıyım. Statham ında dövüş sahneleri seyretmeye değer. Yabancılar bu işi yapıyorlar.

Kurtlar Vadisinin tutulma sebebine inersek Kurtlar Konseyindeki tiyatro kökenli aktörlerdir. Bu diziyi bu noktaya getiren onlardır. Düşünsenenize Süleyman Çakır yok, Kurtlar Konseyindeki Baron, Kılıç, Laz Ziya gibi aktörlerin olmadıgını. Bu noktaya gelebilir miydi? Ben ilk sıralar izlediğim için o yaşlı aktörlerin filmdeki başarılıları hala aklımda.

Katılıyorum öğretemen e. Çünkü bir sürü çağa çoluk gelmiş, arada gittiğim yerlerde izliyorlar ordan görüyorum. Eski tat yok... İnşallah yetişecek onlarda ama başlangıç olarak iyi bir filmde başlamak zor yani...Bu yüzden şanssızlar..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri