12v aküyü 24volta çıkarmak istiyorum

Abit07

Üye
İyi günler Benim elimde 12 volt 7 amperlik kuru akü var 24 volt 220 volt invertör var bana ihtiyaç olan 12 voltu nasıl 24volta çıkartırım böyle bir cihaz var mı Yardımcı olursanız çok memnun olurum Şimdiden teşekkür ederim

Gerçi @kingtr arkadaşımız yazmış.

Step-up konvertör diye aratın internette rahat bulursunuz çokta pahalı değildir.Yada bir alternatif bir tane daha 12 volt akü alın.

Son düzenleme:
Şimdi şöyle upsin kaç watt ona göre bir converter almalısın ama o alüye converter vs uğraştırır seni onun yerine akü edin rahat et yoksa uğraşorsın kaybın çok olur şarjda sorunlar yaşarsın...

dc to dc çevirici ile sağlıklı olmaz. İnverterler zaten hatrı sayılır akımlar çekiyorlar. O yüzden en mantıklısı ya inverteri 12 volt seçmek gerekiyor yada aküyü 24 volt yapmak gerekiyor.

bu arada konusu geçen akü 12 volt 7 amper 72 watt yapar. Bu akü ile inverter çok uzun süre çalışmaz. Tabi yük ne bağlandığı önemli ama giriş kapasitesi çok düşük. Birde bu kapasiteyi 24 volta çıkartmak akıl karı iş değil.

Gerçi @kingtr arkadaşımız yazmış.

Step-up konvertör diye aratın internette rahat bulursunuz çokta pahalı değildir.Yada bir alternatif bir tane daha 12 volt akü alın.
Hocam ikinci akü benim kafamda tasarladığım sistemde ters düşür ilgi ve alakanız için teşekkür ederim
dc to dc çevirici ile sağlıklı olmaz. İnverterler zaten hatrı sayılır akımlar çekiyorlar. O yüzden en mantıklısı ya inverteri 12 volt seçmek gerekiyor yada aküyü 24 volt yapmak gerekiyor.

bu arada konusu geçen akü 12 volt 7 amper 72 watt yapar. Bu akü ile inverter çok uzun süre çalışmaz. Tabi yük ne bağlandığı önemli ama giriş kapasitesi çok düşük. Birde bu kapasiteyi 24 volta çıkartmak akıl karı iş değil.
Haklısınız ama uğraşmadan olmaz ki. Şimdi 12v 7ah yapma amacım küçük cihazlarla başlamak istedim hani olur ya sistem tutmaz ise zararın Neresinden dönersen kardır misali...
Proje şöyle 12v 7ah kuru akü normalde 12v olması lazım ama ben yanlışlıkla 24v invertör almışım ve Birtane Şahin araba 12v şarj dinomosu devir daim yapacak.
Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim
Projem şöyle 12v 7ah kuru akü, 24v 220 volt invertör, 12v araba şarj alternetörü. Sistem devir daim yapacak
Not illa olacak diye bir kaide yok uğraşmadan biraz masrafa girmeden kendiliğinden olan yok bu dünyada... Vesalam

Son düzenleme:
Devri daim derken Akü ile alternatörü besleyip ,onun ürettiği elektrikle aküyü şarj etmeyi ve fazla elektriği kullanmayı mı düşünüyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri