12V 20W Siren

byroltr

Üye
Resmini paylaştığım bir adet 12V 20W lık sirenim var. Lakin çıkış gücünü 20W dan daha fazla çıkmasını istiyorum. Sirenin içinde bulunan küçük elektronik devrenin çıkışına 40 yada 50 w lık anfi devresi bağlayıp aynı ayarda hoparlör bağlarsam çalışır mı? Ya da başka bir çözüm yolu var mıdır?

Ekli dosyalar

• siren 1.JPG
    siren 1.JPG
    84 KB · Görüntüleme: 22
  • siren 2.JPG
    siren 2.JPG
    93 KB · Görüntüleme: 20
Amfi alacak paran varsa neden daha güçlü siren almıyorsun, megafon gibi koni taksan ses yükselmez mi?

Sirene gelen voltajiniz 12 volt ise bir role ile daha guclu 220 volt bir siren zil lamba v.s. ne isterseniz calistirabilirsiniz.

serkan_48, biraz açıklarmısın?

Sirene gelen voltaj 12 volt. Bu voltaj ile sireni calmak yerine bir role bobinine bu voltaji uygulayabilirsiniz. Roleye 12 volt geldiginde kontak kapatacaktir. Bu kontak bir elektrik anahtaridir. Bu anahtar ile lamba daha buyuk zil siren 220 voltta calisan herhangi bir uyariciyi calistirabilirsiniz.

serkan_48, anladım, lakin 12v dc den daha büyük bir voltaj ile çalıştırmak istemiyorum. Akü ile çalışacak mobil olacak bir nebze.

Farketmez 12 voltta daha yüksek ses veren herhangi bir cihaz bağlayabilirsiniz.

Nasıl bir cihaz mesela?

Kaynak voltajınız 12 volt ise ve benim tavsiyemde 220 volt kullanamayacaksanız sizin yapmanız gereken 12 volt daha yüksek ses veren başka bir siren bulup takmak.

Şunu merak ediyorum. Bu alarmın olduğu yerde 220 volt yok mu? Neden 220 volt kullanmak istemiyorsunuz?

Araç aküsü ile çalıştırıcaz, 220v imkanımız bulunmuyor. Arayışımız 12v ile 30w dan daha yüksek çıkış verebilen bir siren yapmak. Piyasada bulamadık, araştırdığımız her siren 20w dan sonra direk voltaj değiştiriyor. Şebeke imkanı olsa zaten sorun kalmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri