12V Şerit Led Buton Nasıl Bağlarım? Acil Yardım..

farkole

Üye
Merhaba ben 2 Tane 1,5Metre Şerit Led'i birbirine + + , - - olmak üzere birleştirdim. Şimdi Elimdede bir tane buton var. 0 ve 1 yani 2 kademeli.. ben bunu televizyonun arkasına bağladım ledleri ve birleştirdiğim uclarını 12V 1A adaptör ile besledim. şimdi size paintten çizdiğim bir resmi göstereceğim. benim bağladığım şekil bu. Bağladım çünki doğrumu yanlışmı bilmiyorum. buton normal olarak çalışıyor ama kafama takılan biryeri var. butonu 0 kademesine getirdiğimde adaptörün üstünde sarı led var onuda söndürüyor. yani denemedim birşey olur diye ama kafama takılan benim bildiğim 0 kademesine getirdiğimde adaptörü etkilememesi. buton hem ledleri söndürüyor hemde adaptördeki enerjiyi kesiyor. sizden tek birşey istiyorum. bu butonu normal çalışmaktırmak için butona bağlantıyı nasıl yapmalıyım. lütfen yardım edin. belkide doğrudur bağlantı şeklim ama elektrik belliolmaz bu evi kökten yakarım diye korkuyorum.. :) yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Buton Bu ;
tz0w6.jpg

tz0pp.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dostum adaptorun isiginin sonmesi yanlis baglantidan kaynakli kisa devre oldugu icin.. anahtari sok adaptorden gelen kirmizi kabloya bagla..butona bastiginda arti ucu salacak devre tamamlanacak

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

yanlış yapmışsın bağlantıyı sen nette araştır lamba devresi diye orda ampulun yerine ledi koyarsın aynısı olur
unutmadan ekleyeyim anahtarı adaptörden önce koyarsan daha iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri