120x120 cnc router/yardımlarınızı beklerim üstadlar

Herkese Gaziantepten merhaba. İşimden arta kalan zamanda hobi atölyemde çeşitli çalışmalar yapmaktayım. Yaptığım ufak tefek şeyleri öğrencilerime dağıtıyorum. Küçük boy nema stepli 3 eksen mac3 destekli bir frezem var fakat artık yetmiyor. Uzun zamandır birçok konuda bu forumdan bilgi edindim. Şimdi sizlerden cnc router yapımında yardım bekliyorum. Y:120/x:80 ile 120 arasında olabilir. Lineer kızaklar ve lineer raylar kullanmayı planlıyorum. Spindle 2kw üzeri olursa iyi olur. Sizlerden bu konuda biraz destek bekliyorum. Elimde tb6560 kartım var. Ama derseniz ki hocam az gelir elektronik sistemi içerisinde yeni bir kart da olabilir. Lpt portlu olması iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Projenizde başarılar dilerim.2kw üstü spindle ile tb6560 sürücü uyuşmadı benim kafamda.2Kw spindle çalıştıracak cnc mekaniğine tb6560 çok amatör kalır bence.

Henüz net bir şey ortaya çıkmadı. Destek verirseniz malzeme tedariğine başlayabilirim
Projenizde başarılar dilerim.2kw üstü spindle ile tb6560 sürücü uyuşmadı benim kafamda.2Kw spindle çalıştıracak cnc mekaniğine tb6560 çok amatör kalır bence.
Ben sadece elimde var olduğunu belirttim. Eğer yardımcı olursanız hangi sürücüleri ve kartı almam gerektiğine, hemen başlayabilirim.

Foroumda tasasrımlarını hiç çekinmeden paylaşan arkadaşlarımız var.Makinelerini sorunsuz olarak kullanıyorlar.Bunlardan birini seçip kendi ölçülerinize klonlar gibi yapabilirsiniz.Elektronik dahil.

Foroumda tasasrımlarını hiç çekinmeden paylaşan arkadaşlarımız var.Makinelerini sorunsuz olarak kullanıyorlar.Bunlardan birini seçip kendi ölçülerinize klonlar gibi yapabilirsiniz.Elektronik dahil.
Teşekkür ederim forumu kurcalıyorum. İnşallah yardımcı olan birileri çıkar

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/hazır-cnc-tasarımı.98199/

@asenyurt arkadaşamızın makinesi yakışıklı.Onun makine tasarımını tavsiye edebilirim.
Teşekkür ederim forumu kurcalıyorum. İnşallah yardımcı olan birileri çıkar
CNC ELEKTRONİK SET LİSTESİ:
4 Adet minumum 2.2nM torka sahip Nema 23 1.8Deg step motor
4 Adet Step sürücü Her eksen için ayrı ayrı sürücü Tavsiye:Leadshine M542 step motor sürücü 4.2 amper
1Adet 12V 5A Switch mode power supply Tavsiye:Meanwell(Solid state röle -Led aydınlatma-soğutma fanı için)
1 Adet 24V 20A switch mode power supply Tavsiye:Meanwell (36v yada 48Voltta olabilir sürücü seçimine göre değişebilir)
1 adet 100KHz Usb Mach3 Kontrol kartı Tavsiye:AKZ250 pahalı yada Rnr Motion fiyatııda uygun
1 Adet Solid State Röle
1 Adet 2p 16A W otomat
............Metre 4x0.50 Blendajlı kablo (step motorlar için)
1 Adet 40x50 Polyester yada plastik pano (metal olursa daha iyi tabiki)
1 Adet Emergency Stop butonu (NO kontaklı olursa daha iyi)
1 Adet 2.2kw Spindle motor Siz istiyosunuz diye yazdım
1 Adet 2.2Kw Ac Drive

İlk etapta aklıma aklma gelenler ....

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular