110KW Jenaratör ve 37KW motor kalkış problemi

ahmetusta

Üye
arkadaşlar benim bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim benim 110 kw jenaratörüm var ama sade 37 kw bir motor devreye girdimi jenaratör bayılıyor firekansı inip cıkıyor bazen motor cok zorluyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Jeneratörlerde," İlk Adım Kalkınma Yükü " kavramı önemlidir.Bu rakam % 30-% 90 arasında
değişebilir.Jeneratörünüzde,başka sorun yok ise,bu değerin küçük olmasından kaynaklanı-
yor olabilir.45 kw lık motoru,275 kva jeneratör ile kaldıramıyor idik.Motora,soft starter ta-
karak konuyu çözmüştük .Jeneratörünüzde,başkaca bir sorun yok ve tahrik ettiğiniz sis,
tem,ağır kalkınma gerektiren bir sistem değil ise,soft starter veya sürücülü yolverme ile,
sorunu çözebilirsiniz.Aksi takdirde,jeneratör gücünü büyütmeniz gerekir.En uygun çözüm,
soft starter ( ağır tahrik ise sürücü ) kullanmaktır.

Arkadaşım bu sorunu yaşaman gayet narmal.110 kVA jeneratör yaklaşık 210A akım verebilir.37kW motor yaklaşık 70A akım çeker.Bu motora uygun bir şekilde yol verilmesse 5-6 katı akım çeker buda 350A akım yapar.Çözüm jeneratör büyütülür yada motora uygun yol verme teknikleri uygulanır.

fahri bey cok guzel bır paylasım tesekkur ederım .

kardesim; bi defa jeneratorde kw olmaz!!! kva olur. simdi yazcagim formlde bir alicinin jenarotore olan oranini gosterir.
kva * 0.8 = baglanabilecek max alici kapasitesi

motora uygun bır yo verme teknıgı bul dostum frekans yuksaltıcı tavsıye ederım

arızanın sebebi
öncelikle motora (37kw)yüktemi boştamı yol veriyorsun boşta yol veriyorsan jenertatörü çeviren dizel motorun gaz verme tertibatında problem olabilir jeneratör yüke girdiğinde gerekli gaz veremediğinden devir düşerek frekansta oynama oluşur.

50 kva jeneratörle 37kw su pompası çalıştırıyoruz ama motora sürücü ile yol veriyoruz hiç bir problem yok.

rıfat gürcan arkadaşımızın da söylediği gibi;dizel gaz yani dizele ait yakıt pompasındaki ayarızlıktan veya arızadan kaynaklı bir sorunu var. çünkü sorunun freakns çökmesi..110 kva veya kw lık jenaratör için 37 kw lık motoru kaldırmsı zor değildir...yumuşak kalkınma yaparsan motoru kalkındırabilirsin ama tavsiyem motor govornör ayarını veya arızasını halletmen olacak
dizel govornörün mekanik govornör ise sağlam bir pompacıdan yardım al,değil actüatörlü bir gaz ayrlama sistemi ise actüatör veya actüatör kartında bir sorun olabilir...yani anlayacagın sorunun dizelden...
saygılar

sevgili meslektaşım yapacağın en uygun çözüm sürücü ile yol vermek. başarılar..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri