110 v luk Freze hareket motoruna 220 V verdim

ilyasGnd

Üye
Merhabalar.Motoru söktüm buton arızasını giderdim.Denemek amaçlı çalıştırmak istedim 110 v oldugunu bilmiyordum kontrol etmedim.220 V verdim ve elektronik kartta kısa devre olur gibi bi patlama oldu.Çalışmıyor.Arızası ne olmuş olabilir.Yardım eder misiniz?
1569012114384~2.jpeg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kartı çıkar öyle resim koy daaha bilinçli yorumyapalım, büyük ihtimal girişte bir yerler patlamıştır

Direnç flan patlamış olmalıdır. Cam sigorta varsa oda atmış olabilir. Kartta herhangi bir yanık varmı veya koku? Kartın detaylı resmini çekerseniz uzman arkadaşlar yardımcı olurlar.

@ilyas4556 kartın fotosu varsa at bakalım usta nereden yazıyorsunuz bu arada

mavi renkli varistör mü ntc mi anlamadım ama galiba patlak görünüyor buradan bakınca diğer elemanları da ölçmek lazım kesin bu arızalıdır demek yanlış olur

Evet ambalajı yırtık
mavi renkli varistör mü ntc mi anlamadım ama galiba patlak görünüyor buradan bakınca diğer elemanları da ölçmek lazım kesin bu arızalıdır demek yanlış olur

ilyas kardeşim elektronikçi değilsen hiç kurcalama,al bir kart tamircisine götür gerekli parçaları değiştirsin hem sen üzülmezsin hemde burada biz. anladığım kadarıyla bobinaj işiyle uğraşıyorsun, ustalığına saygım sonsuz, senin yaptığın işi kart tamircisi yapamaz, kart tamircisinin de işini sen yapamazsın. biliyorsun elektrik şakaya gelmez ve bir amatöre bırakılmaz. sağlıcakla kal.

Yok ben Bakım onarım bölümünde elektrik teknisyeniyim meslekte yeniyim ve arıza gidermek isim benim yapmam gereken seyler yani bunlar tavsiye almak icin sordum
ilyas kardeşim elektronikçi değilsen hiç kurcalama,al bir kart tamircisine götür gerekli parçaları değiştirsin hem sen üzülmezsin hemde burada biz. anladığım kadarıyla bobinaj işiyle uğraşıyorsun, ustalığına saygım sonsuz, senin yaptığın işi kart tamircisi yapamaz, kart tamircisinin de işini sen yapamazsın. biliyorsun elektrik şakaya gelmez ve bir amatöre bırakılmaz. sağlıcakla kal.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri