110 v luk Freze hareket motoruna 220 V verdim

ilyas4556

Üye
Merhabalar.Motoru söktüm buton arızasını giderdim.Denemek amaçlı çalıştırmak istedim 110 v oldugunu bilmiyordum kontrol etmedim.220 V verdim ve elektronik kartta kısa devre olur gibi bi patlama oldu.Çalışmıyor.Arızası ne olmuş olabilir.Yardım eder misiniz?1569012114384~2.jpeg

Ekli dosyalar

paskomya

Katılımcı Üye
kartı çıkar öyle resim koy daaha bilinçli yorumyapalım, büyük ihtimal girişte bir yerler patlamıştır

GUNAY ELEKTRIK

Katılımcı Üye
Direnç flan patlamış olmalıdır. Cam sigorta varsa oda atmış olabilir. Kartta herhangi bir yanık varmı veya koku? Kartın detaylı resmini çekerseniz uzman arkadaşlar yardımcı olurlar.

tmtopcus

Üye
@ilyas4556 kartın fotosu varsa at bakalım usta nereden yazıyorsunuz bu arada

Konu Sah
I

ilyas4556

Üye
Kart bu ustalarım
1569022605264.jpeg

Evet yanık kokusu vardı
Direnç flan patlamış olmalıdır. Cam sigorta varsa oda atmış olabilir. Kartta herhangi bir yanık varmı veya koku? Kartın detaylı resmini çekerseniz uzman arkadaşlar yardımcı olurlar.

Ekli dosyalar

paskomya

Katılımcı Üye
mavi renkli varistör mü ntc mi anlamadım ama galiba patlak görünüyor buradan bakınca diğer elemanları da ölçmek lazım kesin bu arızalıdır demek yanlış olur

paskomya

Katılımcı Üye
ilyas kardeşim elektronikçi değilsen hiç kurcalama,al bir kart tamircisine götür gerekli parçaları değiştirsin hem sen üzülmezsin hemde burada biz. anladığım kadarıyla bobinaj işiyle uğraşıyorsun, ustalığına saygım sonsuz, senin yaptığın işi kart tamircisi yapamaz, kart tamircisinin de işini sen yapamazsın. biliyorsun elektrik şakaya gelmez ve bir amatöre bırakılmaz. sağlıcakla kal.

Konu Sah
I

ilyas4556

Üye
Yok ben bakım onarım bölümünde elektrik teknisyeniyim meslekte yeniyim ve arıza gidermek isim benim yapmam gereken seyler yani bunlar tavsiye almak icin sordum
ilyas kardeşim elektronikçi değilsen hiç kurcalama,al bir kart tamircisine götür gerekli parçaları değiştirsin hem sen üzülmezsin hemde burada biz. anladığım kadarıyla bobinaj işiyle uğraşıyorsun, ustalığına saygım sonsuz, senin yaptığın işi kart tamircisi yapamaz, kart tamircisinin de işini sen yapamazsın. biliyorsun elektrik şakaya gelmez ve bir amatöre bırakılmaz. sağlıcakla kal.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,096
Kullanıcılar
394,296
Son üye
Peregrinus

Yeni konular