11 KW ABB Elektrik Motoru

yorumunuz için teşekkürler.peki bu incelemeyi hangi vasıflara sahip kişiler yapabilir yada ne önerebilirsiniz?bu arada dediğiniz gibi motor yıldız üçgen yol vererek çalışmaktadır..tekrar tşekkürler

Değerli arkadaşım butür arızalarda mutlaka bir endüstriyel kumanda sistemlerinden anlayan ve Bakım yapan birçok firma var bölgenize en yakın olan firmaları internet üzerinden araştırırsanız gerekli desteği tam alırsınız bu arada sistemdeki arızaya bilmeden müdahale etmeyin mutlaka ehliyetli yetkili kişiler bakması daha doğrudur ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Değerli arkadaşım butür arızalarda mutlaka bir endüstriyel kumanda sistemlerinden anlayan ve bakım yapan birçok firma var bölgenize en yakın olan firmaları internet üzerinden araştırırsanız gerekli desteği tam alırsınız bu arada sistemdeki arızaya bilmeden müdahale etmeyin mutlaka ehliyetli yetkili kişiler bakması daha doğrudur ...

son bi bilgi daha vermiştim..motor normal seyrinde çalışırken kapatılıp tekrar açıldığında sorun verdi..ve elimizdeki 2 motorda da aynı sorun var..sanki devir atarken senkron sağlayamıyor..ve yağlama eksikmiş gibi seslerde var..bunlar dahilinde tekrar yorumlarsanız sevinirim.tekrar tekrar teşekkürler..

son bi bilgi daha vermiştim..motor normal seyrinde çalışırken kapatılıp tekrar açıldığında sorun verdi..ve elimizdeki 2 motorda da aynı sorun var..sanki devir atarken senkron sağlayamıyor..ve yağlama eksikmiş gibi seslerde var..bunlar dahilinde tekrar yorumlarsanız sevinirim.tekrar tekrar teşekkürler..

Tesbitinizde mekanik aksam olan kısımlardan ses geliyor diyorsunuz motorlarda bu sesi rotora bağlı rulmanlar yapar fakat her iki motorda aynı arızanın olma olasılı zayıf bir ihtimaldir rulman arızalarında motor komple sökülmesi ve rulmanlarının değişimi gerektirir benim düşüncem arızanızın kumanda sisteminizden kaynaklandığı kanatindeyim dediğim gibi ehliyetli bir firmadan yardım istemeniz doğru olacaktır...

Motorun kontrol etmiş olduğu yük önemli yükte bir değişim olursa buna paralel olarak motorun devrinde de değişim olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri