100 watlik lamba icin kablo

alayci yorumlara gerek yok herkesin uzman yada acemi oldugu konular var. isin acisi buna forumun yoneticisi de alet oluyor, cevap yazmak yerine ustelik. arti sordugum soru da baslangic seviyesi icin gayet mantikli. ben elektrikci yada elektrik muhendisi degilim ve sordugum seyleri de bilmedigimden soruyorum... bu forum baslangic seviyesindekiler icin degilse o zaman yazmayalim bir daha
Elektrik boş zamanlarında hobi olarak yapılacak, el pratikliği ya da yatkınlığı olup ta becerilecek bir iş değildir. Affı yoktur, ikinci şansı yoktur . Meslekten olmayan insanlara bu konu hakkında öğüt vermek , yol yordam göstermek cinayet sebebi olabilir allah muhafaza . Bizim teknik bilgisini ve pratiğini edinmek için saçımızı ve sakalımızı ağarttimiz ( evet sakallarım dahi ağardı ) konularda iki forum mesajı ile tahsil edilemez . Sözüm ilk önce forumdaki teknik arkadaşlara. Lütfen attığınız adımlara dikkat edin.

Elektrik boş zamanlarında hobi olarak yapılacak, el pratikliği ya da yatkınlığı olup ta becerilecek bir iş değildir. Affı yoktur, ikinci şansı yoktur . Meslekten olmayan insanlara bu konu hakkında öğüt vermek , yol yordam göstermek cinayet sebebi olabilir allah muhafaza . Bizim teknik bilgisini ve pratiğini edinmek için saçımızı ve sakalımızı ağarttimiz ( evet sakallarım dahi ağardı ) konularda iki forum mesajı ile tahsil edilemez . Sözüm ilk önce forumdaki teknik arkadaşlara. Lütfen attığınız adımlara dikkat edin.
ben çarpılmaktan yoruldum ve çarpılmamayı öğrendim. bir de gereksiz şeyleri öğrenmek isteyenler var, en çok onlar için hikayeleştirip. yapılabilir anlatıyorum. bazen ben bile yetmiyorum. bizlerin bazen yaptığı en büyük hata, elinde ölçü aleti var zannediyoruz konuşuyoruz ki kendimiz gibi zannediyoruz çoğu kişiyi. bir de elinde ölçü aleti bile olmadan soru soranlar var o çok fena.

Her hangi bir şeye alet olduğum yok. Forumda sıkça karşılaşılan bir durum için sonucunu kestiremediğimiz bir meseledir " Meslek ile alakası olmayan" arkadaşlar.
Öyleki bu yardımın sonucunda genelde " bir soru sorduk Kendinizi adam yerine koydunuz" şeklinde gider ve buda biraz koyar.

Sizle alakası yok tabi. Travmasını yaşıyoruz sürekli.

Başlığa dönersek, madde madde cevap vermeye çalışalım.

*AG de +- yoktur. Faz nötr toprak vardır
*120 w abajur olmaz. Olursa projektör olur o. 100 w Ampül takarsanız açığa çıkan ısı yangına sebep olabilir. Dikkat ediniz.
*Standart monofaze duy ve fişler max. 2.5mm kablo kesitine göre dizayn edilmiştir. Kaç amper çekeceği "ELEKTRİK İÇ TESİSAT YÖNETMELİĞİ" nde açıkca belirtiliyor.
*KABLO akım taşıma kapasitesi olarak aratırsanız çıkan listeleri incelemeniz gerekir.
*1x1.5 kablo demek 1 kablonun 1.5 mm kesitinde olduğunu tarif eder. 10x1.5+0.75 yazıyor olsa idi 10 tane 1. 5mm ve bir tanede 0.75 mm kablo var demek olurdu.
Anladim, bunlar isiginda bir bakayim. Cevaplar icin tesekkur ediyorum herkese.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri