100 MVA transformatör tasarım ve hesabı

Size de kolay gelsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
iyide emir bey diğer bir konuda trafolar ile ilgili bilgi isteyene yardımcı olabilirim diyorsun burda başka bu ikilem neden merak ettim saygılar

Sn sapmaz olayı başka taraflara çekmeyin lütfen. trafo üreticisi olmayan birinin trafo ile ilgili tasarım bilgisine ihtiyacı yoktur. ihtiyacı olan trafo testleri, bakımı, arızaları, kullanım amacıdır. o konularda tabiki elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. hatta bilmediğim bir şey ise araştırıp öğrenmeme de vesile oluyor. ama tasarım ile ilgili işi varsa o kişinin yani üretimci ise kendisi tasarlasın o zaman. ben doğru olanı yapıyorum. siz kendi şirketinizin tüm bilgilerini verirmisiniz bana mesela

sayın emir ben tedaştan emekliyim benim maksadım fabrika filan açmak değil benim amacım kendimi üretim konusunda geliştirip bu alanda çalışmak değilse benim ömrüm arıza Bakım test ile geçti şimdi umarım konuyu anlamışsındır

arkadaşlar 100 MVA trafonun projesini bulmayı bırakın emin olun buradakilerden bir çoğumuzu yakınına kadar bile yaklaştırmazlar arkadaşın isteği sadece merak olabilir ona da saygı duymak lazım

ben meraktan değil öğrenmek istiyorum ayrıca trafoyuda çok yakından tanıyan birisiyim 27 yılım trafolar ile geçti bu bilgi paylaşımı ve öğrenme niye bukadar zorunuza gidiyor anlıyamadım

Sn sapmaz
27 yıl trafolarla geçti ise ömrünüz çok rahat nerde hangi sargı olması gerekir biliyor olmalısınız. Bildiklerinizi bir excel programında formüllere dökerek hazırlayabilirsiniz. turgut boduroğlunu yine tavsiye ederim. madem fabrika açmak niyetinde değilsiniz kendinizi neden üretim konusunda geliştirmek istiyorsunuz ki. ne güzel emekli de olmuşsunuz. Ben konuyu anlıyorum çok iyi de biliyorum durumu ama siz anlamamakda ısrar ediyorsunuz. bırakın trafo tasarımını firmaların size vermesini, fabrikada fotoğraf çekmek bile yasaktır. neden emeğe saygı göstermiyorsunuz.

Ben su an yurtdisinda bir transformator fabrikasinda dizayn muduru olarak calisiyorum.
Soz konusu trafonun dizayn bilgisini kitap yazmak icin veya universitede ARGE calismalarinda kullanmak icin istiyorsaniz : Kaba dizayn bilgilerini verebilirim .

arkadasim bende var istedigin ama sadece 100 mva demek yetmiyor gucu belirtmissinde gerilim nedir ve burda paylasmak da dogru degil ozel mail atarsan yardimci olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri