10-15 cm Uzaklıktan Silikonu Eritecek Sistem

Merhabalar Arkadaşlar,
10-15 cm uzaklıktan ve değdiği anda (milisayine) silikon (silikon tabancasındaki malzeme benzeri) eritecek bir ürün bulamadım bu konuda;

İlk aklıma gelenler ve işin içinden çıkamadığım şeyler

- Sıcak hava tabancası
Verdiği ısı çok iyi ama ben onu 12v ile çalıştırmak istiyorum sadece 220v ile çalışan tabancalar mevcut onu 12volt'a çevirmeyi bulamadım.

- Lazer Diyot
Lazer çok etkili olur diye düşündüm fakat yükset watt'lı lazerler fahiş fiyatlarda bu sebeple lazeri de eledim.

Eğer en üstteki şartı sağlayacak bir sistem var ise bana önerebilir misiniz ? Yada bulduğum yöntemlere farklı bir bakış açısı ve çözüm bulabilirseniz çok sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yuksek watt lı lambayı mercekle odaklasan acaba çozermı duşunuyorum sankı iş yapar gıbı
balkonda güneş işiği altında merceklı çalışma lambam vardı güneş uzerıne duşunce şarjlı tornavıdamın uzerıne gelmıştı plastığı erıtmıştı ole basıt erıtmede değıl plastık govdeyı resmen delmiştı

sayın veysel koparan ben başimdan geçen olayı yazdım denemek lazım ama 50 watt bence az enaz 150-200 watt lambayla olabılır denemek lazım

Odaklı çanak veya fresnel lens ile metal ve taşlar dahi eritilebiliyor, yine geçmişte yaptığım paylaşımlarda güçlü fenerler ile millet cihaz yakıyordu hatta vatandaşın bir eli sargılıydı belki denemelrde kaza oldu:), yine 12v inverterle hava tabancanı çalıştırabilirsin.

Odaklı çanak veya fresnel lens ile metal ve taşlar dahi eritilebiliyor, yine geçmişte yaptığım paylaşımlarda güçlü fenerler ile millet cihaz yakıyordu hatta vatandaşın bir eli sargılıydı belki denemelrde kaza oldu:), yine 12v inverterle hava tabancanı çalıştırabilirsin.

Inverter 220v luk modulu 12v ta mı çeviriyor. Tam olarak nasıl bir malzeme? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın @Veysel KOPARAL milisaniye ile ilgili nasıl işlemler yaptınız. Sakın dalga geçiyorum gibi algılamayın merak ettiğim için soruyorum. Milisaniye algılayacak nasıl bir algoritma yazdınız ve bunu nasıl bir plc yada başka bir arabirim okudu.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri