1 tonluk kantar köşe ayarı

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
cümleten günaydın. tem marka 1 tonluk kantarımız her köşeden ayrı tartıyor. firmayı aradım servise yönlendirdi Allah razı olsun bizim aklımıza hiç gelmemişti. bu kantarın köşelerinde salıncağın ayarlanması için kama benzeri bir şeyler var. onu oynadıkça köşe tartımları değişiyor fakat bir tanesini oynadıgımda bu sefer diğer ucude değişiyor. yani 4 ünü nasıl aynı ayara getireceğim tecrübe eden varmı acaba ?

Loadcell salincak arasindaki parca egilmis o yuzden her koseden ayri tartim cikiyormus. Degistirdik duzeldi

Ertek68

Uzman Üye
Aslında bu gibi çok büyük olmayan kantarlarda 3 loadcell kullanılsa böyle sorunlarla karşılaşılmaz.

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
@suataydin resimdeki montajlı olan eskisi mi, çok ince!

Konu Sah
vecivicivokke

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
bu kantar 1600 kg lik. üzerindeki loadcell 250 kg lik. salıncaklı kantarlarda yük loadcell e değilde daha çok köşelere bindiriliyor. indikatördeki ayarlardan oran hesabı ile dogru tartıma gidiliyor. loadcell ile salıncak arasındaki ince sac eğilmişti. bende elimde görünen kalın silme demirden yapmıştım fakat bu seferde salıncagı kastı ayar hiç tutmadı. kasmasın diyerek ve yuklenmede olmadıgından dolayı ince sac yapmışlar.

Konu Sah
vecivicivokke

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Aslında bu gibi çok büyük olmayan kantarlarda 3 loadcell kullanılsa böyle sorunlarla karşılaşılmaz.
maliyeti düşürmek amaç. 3 veya 4 loadcel li olacak olsa 3 loadcell x 263 = 789 tl . + loadcel toplama kutusu (j box) 282 tl. adam toplamda 1071 tl malzemeden düşüyor. bize de debelenmek kalıyor . Bu arada bunun fiyatı 1450 tl :)

abu zubair

Üye
Merhaba
Banda Y8207 inkatöri vardir buninla kalibrayon yapamiyururum lutfan bana anlatirmisiniz
54723

Ekli dosyalar

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,450
Kullanıcılar
392,039
Son üye
elmeded

Yeni konular