1 kw Asenkron Motor İnverter

ctrl1

Üye
v5Wnvm.jpg

Arkadaşlar merhaba ben 3 faz 1 kw sincap kafes asmyi inverter ile kontrol etmek istiyorum.Elinde kullanabileceğim hazır baskı devre olan varsa yardımcı olabilir mi?Yada bu blok diagramdaki elemanların değerlerini ne seçersem yapabilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dediğiniz sey o kadar kolay birşey değil. gördüğünüz devredeki elemanları seçmek kolay iş ama o elemanları sürmek, sürücü devreyi, sürme sinyallerini vesaire yapmak kolay iş değil.

dediğiniz sey o kadar kolay birşey değil. gördüğünüz devredeki elemanları seçmek kolay iş ama o elemanları sürmek, sürücü devreyi, sürme sinyallerini vesaire yapmak kolay iş değil.
Igbt için de ayri bir sinyal devresi kurmam gerekiyor bildiğim kadariyla.Peki bunu zorlu kılan nedir?

igbtleri hzlı sürmeniz, hızlı kapamanız lazım. kaparken üzerinde oluşan voltaj dalgalanmalarını bastırmanız lazım. bastırmazsanız igbtleriniz bozulur. doğru igbt yi doğru zamanda sürmeniz lazım gibi...

mantık basit. mantıkta zorluk yok. pratikte görürsünüz zorlukları.

Anladim ama demekte fayda var.hangi igbtyi kullanmam gerekir hangisini onerirsiniz?

diot = semikron veya ıxys
ıgbt = eupec veya infineon
kondanstör = epcos

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri