İnverter 5 motor ayrı çalıştırma

akinkvn7

Üye
Merhaba dostlar. 22 kW inverter var elimde, aynı gücte 5 adet motor var. Ben bu motorları tek inverter ile sadece biri calısacak şekilde ve durduktan sonra baskası calısacak şekilde nasış baglayabilirim. Bana devre çizecek yada akıl yürütecek ustalar varsa yazarsanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba dostlar. 22 kW inverter var elimde, aynı gücte 5 adet motor var. Ben bu motorları tek inverter ile sadece biri calısacak şekilde ve durduktan sonra baskası calısacak şekilde nasış baglayabilirim. Bana devre çizecek yada akıl yürütecek ustalar varsa yazarsanız sevinirim.
inverter çıkışlarını 5 ayrı kontaktörle kontrol edersin. belki olur

Bunun çizimi vs varmı. Bazı forumlarda cıkısa koymak sakıncalı, bazı forumlarda girişe koymak sakıncalı deniyor hangisi doğru..
inverter çıkışlarını 5 ayrı kontaktörle kontrol edersin. belki olur
Bunun çizimi vs varmı. Bazı forumlarda cıkısa koymak sakıncalı, bazı forumlarda girişe koymak sakıncalı deniyor hangisi doğru..

İnverterde girişe ve çıkışa da kontaktör koyabilirsiniz. Sizin uygulamada çıkışa 5 adet kontaktör takıp seçici anahtar koyup istediğiniz kontaktörü çektirebilirsiniz

1678084571375.png

eyvallah baskan. ama şöyle bişi . inverter run edildiginde kontaktör çekmişmi olacak yoksa rundan sonra mı cekecek.. bu da önemli sanki
o sizin uygulamanıza bağlı nasıl durdurup nasıl çalıştırcaksınız genelde sürücülerde 1 veya 2 adet röle çıkışı olur. onu 5 farklı motor için zor kullanırsınız. sürücü ne ek röle modülü takılıyormu ,macroları nasıl, logic komutlarla proğramlama özelliği varmı . detay verirseniz uygulama ve sürücü hakkında yardımcı olmaya çalışırız

siz görselde gördügünüz kontaktörlerin bobinine çekmesi için bilgiyi sinyali nereden vermeyi düşünüyorsunuz

kontaktor seçimi yapılmadan sürücü run kontağı aktif edilememeli.

kontaktor seçimi yapılmışsa diğer kontaktörlerin devreye girmesini engellemek için emniyet tedbiri alınmalı.

kontaktor seçimi ve sürücü run'ı aynı anda olabilir ya da kontaktor seçiminden sonra run gecikmeli kontaklanabilir.

ilgili motor durdurulduğunda ataletten dolayı dönmeye devam ediyor ve bu bi risk oluşturuyorsa mil durduktan sonra devre yeniden start verebilecek biçimde kurgulanabilir.

sizin senaryonuzun ne olduğu bilmediğimiz sürece yaz yaz bitmez...

kontaktor seçimi yapılmadan sürücü run kontağı aktif edilememeli.

kontaktor seçimi yapılmışsa diğer kontaktörlerin devreye girmesini engellemek için emniyet tedbiri alınmalı.

kontaktor seçimi ve sürücü run'ı aynı anda olabilir ya da kontaktor seçiminden sonra run gecikmeli kontaklanabilir.

ilgili motor durdurulduğunda ataletten dolayı dönmeye devam ediyor ve bu bi risk oluşturuyorsa mil durduktan sonra devre yeniden start verebilecek biçimde kurgulanabilir.

sizin senaryonuzun ne olduğu bilmediğimiz sürece yaz yaz bitmez...
Selam reis, şimdi motor ataletli, durdurdugumda rampa süresi var o süre boyunca dönme işlemi devam ediyor. Delta c2000 serisi inverter, 5 kazan mikser görevi yapacak. 1-0 anahtar ve start stop ile ben bu işi yaparm diye düşünüyorum ancak akıl akıldan üstündür eksik yönlerim vardır diye yazdım. 5 adet 1-0 , 5 adet start stop, pilot lamba, gibi ,, ama korkum şu, sonuçta operatör kullanacak, invertör run dan düşünce stıp olduğunda bir kontak var mı, tüm devreyi release (serbest) yapacak bişi motor durdu her yer müsait gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri