1 fazlı transformatör sorusu(Elektrik Makinaları)

armanct

Üye
20171103_001329.jpg
:)Soruyu çözen olursa çok yardımcı olur

soru size sorulmuş bize değil :)

Buda yeni moda herhalde? Ödevi gören forumlarda çözümünü bulayım uğraşmayayım diye düşünüyor galiba.
İşin güzelliği soruyu da yazmaya üşeniyor çoğu arkadaş.Çek resmini yükle gitsin...

Ödev değil bu arada soru çözerken takıldığım bir soru yardımcı olunur diye düşünüp burada paylaştım.Ayrıca fotoğraf çekip atmak konusunda daha anlaşılır olabileceğini düşündüm.Ayrıca lütfen yardıncı olabilek yada yönlendirecekler yazarsa iyi olur.

Elektrik makinaları dersi için çözümlü soru kitapları var. İçinde onlarca bu tarzda problem mevcut, bir an evvel temin etmeye bakın. Çünkü ilerde işlenecek olan diğer konularda da (senkron-asenkron makineler, doğru akım makineleri) aynı sorunu yaşayacaksınız.

Kolay gelsin....

Ödev değil bu arada soru çözerken takıldığım bir soru yardımcı olunur diye düşünüp burada paylaştım.Ayrıca fotoğraf çekip atmak konusunda daha anlaşılır olabileceğini düşündüm.Ayrıca lütfen yardıncı olabilek yada yönlendirecekler yazarsa iyi olur.

Kardeşim;

o zaman soru sorma tekniğin yanlış. Soruyu yazar ,çözmek için neler yaptığını söyler takıldığın yeri sorarsın.O zaman nereyi nasıl yanlış yaptığını anlatacak arkadaş bulunur.Böyle al soru ver cevap olunca hali ile hazırcı gözü ile bakılır.

İkinci olarak eleştiri denilen şeye alışın.Hayatınız boyunca herkes yaptığınıza alkış tutmayacak.Eleştirinin özünü anlar ve dikkate alırsan seni ileride aynı hataları yapmaktan kurtaracaktır.Eğer her eleştiriyi egona yenik düşüreceksen inan çok sürünürsün.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri