1.5 kw 380 volt motor 220 volt güç eşdeğeri nedir?

Kogen26

Üye
1.5 kw 380 volt motor 220 volt güç eşdeğeri nedir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bir kardeşimiz değişeceği hakkknda ciddi bir savunöa yaptı. Acaba benim bilmwdiğim bir şey mi var diye. Tamamen öğrenmek amaçlı
Ben isw konuyu karıstırdığını, 380 volt bir motoru 220 ilw çalıştırdığında gücün eşit olmadığını düşünüyorum

Ilk mesajla ikinci mesajda anlatim farki var.

Simdi siz trifaze bir motoru monofaze calistirmadan mi bahsediyorsunuz?

Benim bişmediğim bir durum varmı diye açtım bu konuyu.. Konu başlığı ile ilgili farklı düşüncesi olan varsa bakacqşız duruma

Aklında bir seyler var ama; ıfaden yetersiz..
1. 380 volt motor, 3 faz 220 volt ılemı calısacak,
2. tek faz, kondansatör ılavesı ılemı calısacak ???

3 fazX 220 volt olursa sadece akım, 1.73 kadar artar,
3 fazı bır faza cevırıp ucgen baglar kondansatör de ılave edersen, güç yarıya düşer...

Aklında bir seyler var ama; ıfaden yetersiz..
1. 380 volt motor, 3 faz 220 volt ılemı calısacak,
2. tek faz, kondansatör ılavesı ılemı calısacak ???

3 fazX 220 volt olursa sadece akım, 1.73 kadar artar,
3 fazı bır faza cevırıp ucgen baglar kondansatör de ılave edersen, güç yarıya düşer...
Ustam arkadaşın aklında olanı anlatmaya çalıştım. Benim merak ettiğim. Olmadığını bildiğim halde, 380 volt 1.5 kw lık bir motorun 220 volt ta kaç kw olduğu.. Biliyorum 1.5 kw diyeceksiniz. Aksi bir fikir varmı onu merak ettim

1.5 kW gucundeki trifaze bir elektrik motorunu degisik baglanti şekilleri ile 220 volt monofaze ile calistirdiginizda guc düşümü yaşanır.

Bu düşüşün ne kadar oldugunu bilmiyorum. Bu sekilde calistirip memnun kalani da gormedim.

1.5 kW gucundeki trifaze bir elektrik motorunu degisik baglanti şekilleri ile 220 volt monofaze ile calistirdiginizda guc düşümü yaşanır.

Bu düşüşün ne kadar oldugunu bilmiyorum. Bu sekilde calistirip memnun kalani da gormedim.
En iyi ih9timal ‰60 PERFORMANSile çalılşır

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri