0.3 mm Matkap Ucu Nereden Alabilirim

Atilla536

Üye
İnternette pek çok ürün gördüm. Lakin hangisi sağlamdır bilemedim. Çok bütçeyi sarsmayacak bir ürün önerir misiniz? Mesela bunu buldum, bu iyi midir?
https://www.robolinkmarket.com/drill-bits-03mm-to-1

iyi, güzel bu kavramlar çok görecelidir. kullandığın yer, kullanacağın makina ve kullanıcı faktörü önemlidir.

Nasil bir matkapla kullanacaksin?

Sutun tipi, salgisiz ve yuksek devir de donmeyen bir matkapta bu ucu cok kolay kirarsin.

Elde tutulan matkaplarda dakika 1 gol 1 kirarsin.

Nasil bir matkapla kullanacaksin?

Sutun tipi, salgisiz ve yuksek devir de donmeyen bir matkapta bu ucu cok kolay kirarsin.

Elde tutulan matkaplarda dakika 1 gol 1 kirarsin.
Normal duvar matkabı var. Peki başka nasıl bu genişlikte delebilirim?

Cok kaliteli yuksek devirli sutun matkap alman gerekiyor.

Baska turlu olmaz. Cunku bu uclar karpit uc olduklari icin esnemeye tahammulu yoktur.

Asagidaki matkapla kesinlikle olmaz.

el-matkabi-quantum-el-aletleri-robolink-16382-87-O.jpg

Kardeş elektrikli drameller var bim a101de falan satiliyo al 1 tane bak keyfine

Normal duvar matkabı var. Peki başka nasıl bu genişlikte delebilirim?
güzel insan, duvar matkabın duvara toslar. hiç baktın mı madrenin kaç mm çapı sıkar diye? dremel tarzı bir şeye sahip olman lazım. yani hand grinder (el oyması/ oymacısı) küçükleri de var. veya bu işler için zımbırtılar var breeze taklidi yaparlar. bu arada aklında olsun. matkap ucun adıdır. delme işlemini yapan zımbırtıya da breeze derler. TR delici demek. ben yüksek devirli dc motor buldum, fişek göbekli madren aldım ve bilmem kaç mm olarak kullandım. tamirde hassasiyet ve kırım çok önemli değil. ama plaket içinde sütun tipi delici lazım. yine de en kullanışlısı el oymacı dremel tarzı bir zımbırtı.
(zımbırtı'yı kullanıyorum, çünkü bazı sözcükler dilimize dışarıdan girmiş ve bazılarının da Türkçe karşılığı tam olarak yok.)

Yorumlarınız için teşekkürler. Bu işi en azın maliyetle nasıl halledebilirim? Öğrenciyim, proje olarak bizden bir devre tasarımı istendi ve maalesef çok az zamanım var. En kötü bir tane çivi ile yavaş yavaş oyacağım :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,551
Kullanıcılar
450,547
Son üye
sedaaksoypasa

Yeni konular

Geri