0.02mm hassas cnc yapimi yardim

elchna

Üye
Merhabalar. Degerler uyeler sizden bir yardim rica edicem. 1000x1000mm calisma alanina sahib hassas bir cnc yapmak istiyorum.Tahta ve aluminyumdan dokum modeli yapmak icin. Cok arastirma yaptim bir de sizlere sormak istiyorum. Diy cnclerde bu mumkun mu? Malzemeler cok kaliteli olanindan secilicek. Kesenin agzi acik. Mesele motorlar, vidali mil, ray sistemi hangi marka olmali. benim aklimda leadshine motorlar. hiwin veya thomson miller ve raylar var. Govdesini de gri dokumden yapmayi planliyorum

Son düzenleme:
step motorla çok hassas bir cnc yapmak pek mümkün değil servo ile daha hassas yapılabiliyor

Closed loop stepper hybrid servo kullanabilirsin. gayet hassas ve senin 0.02 hassasiyet değil 0.002 hassasiyeti bile yakalayabilirsin.metal kalıp yapacaksan motor torkunu 3nm nin altında düşük secme; ayrıca rijit bir şase inşa et bunun yanında şasede titreşime sebebiyet vermeyecek tasarım yap

bütçe açık dediysen cloosed loop hybrid stepper olanına gir bence, çalışırken fısıltı gibi çok sessiz çalışır ayrıca... tork olarak 8,5 nm gayet iyi ama sonuçta step bu gösterdiğin....

Servo kullan diyeceğim ama servolarda yüksek torklar için yüsek Kw lı servo ister oda mantıklı değil o yüzden enkoderli stepler daha mantıklı olur

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri