şarjlı matkap tavsiye

Bu meblağlara Makita da olabilir.

İşin maliyet boyutu önemli değil kalite aranıyorsa marka olarak naçizane Makita'yı öneririm.

Ayni anda yazmışız hocam. Bence de makita

Moderatör tarafında düzenlendi:
BOSCH noldu öldü mü...Nerde markaların o eski sağlamlığı..Hepsini fiyatına göre çalışma ömürleri belirlenmiş.

Bosch, aeg, hitachi, dewalt, makita, metabo, milwaukee

Ben hem makita hem bosch kullandim. Hemde uzun yillar sanki makita boschtan bir adim onde gibi. Tabi sahsi fikrim yoksa boscha kotu demek haddimize degil

Amatör kullanim için 1000 tl ve üzeri fazla bence. Ben olsam 500 ü geçmezdim. Tabi şahsi kanaatim bu. Hobi amaçlı bir şeylerle uğraşmak için alınıyorsa farklı. Amatör kullanim icin black decker da fena değil. Ben taşlamasını kullanıyorum da gayet iyi.

O yüzden ayda yılda bir delik açmak ve üç beş vida sallamak için normal bir cihaz yeter diye düşünüyorum.

2 akülü olsun kafi.

Zamanla akuleri ölüyor zaten. O zaman da fayda maliyet analizi yapıp gerekirse akulerin pilleri de değiştirilir.

Bu arada uzattım ama dikkatimi ceken bir şey var.

Son zamanlarda bit pazarlarını gezerken uygun yollu arızalı küçük el vidalamalarından alıp 18650 pil takarak çalışır hale getiriyorum.

Bu süreçte dbk, attlas, casals (İspanyol markası), makita ve alpha tools küçük el vidalamalarından söktüm. Hepsi de ni-cd ve ni-mh pilliydi.

İçlerinden sadece alpha tools markasının dişlileri metal. Makita bile plastik dişli kullanmış.

Güçlerini de denedim. En güçlüsü makita sonra alpha tools geldi.makitaya yakın performans sergiledi.

Sonra baktım alpha tools da Alman malıymış. Açıkçası merak ediyorum. Diger ürünleri de kaliteli olabilir.

Kullanan var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
AEG tavsiye etmem.işyerine aldirdim sarzli vidalamasini 5 ay sonra piller zayıfladı
Motor yandı..pilleri çabuk bitiyor.garantiye gönderdik 5 yıl garantili olmasına rağmen degistirmediler..iyi de para vermiştik 12 v 2 amper 750 TL..

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri