Şofben suyu açınca gücü kesiyor

mehmetk27

Üye
Selamn aleykum sem marka şofben vardı bi an nolduysa komulatör yandı sadece o bende yedek parca aldim degistirdim calismadi epey ugrastim arastirdm yapamadim sifir sofben alim dedim aldim bugun 230 tlye baymak bt7000 aldım pisman oldum suan hem sinirliyim hem uzgunum degisk bir psikoloji olustu sinirden aktif elektrik barindiran sofbene yumruk atacaktim neredeyse bilen biri varsa yardim etsin birde elektrkci cagirirsam kafayi yerim parada yok zaten

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aleyküm selam.
Eğer bağlantınız da bir yanlışlık yoksa şofben ile ilgili bir sorun olabilir.
Nötr toprak bağlantısı falan kontrol edilmeli.
Toprak hattı çekilimi yoksa nötrden sıfırlama falan mı yapıldı acaba.

Aleyküm selam.
Eğer bağlantınız da bir yanlışlık yoksa şofben ile ilgili bir sorun olabilir.
Nötr toprak bağlantısı falan kontrol edilmeli.
Toprak hattı çekilimi yoksa nötrden sıfırlama falan mı yapıldı acaba.

Valla sigortayi actim nötr mavi kablo baglanmis faz gorevi goruyor bende faz olarak mavi kabloyu bagliyorum sofbene hatta tam terside bagladim sonuc ayni

Su basıncı yetersız ıse samandru elektrıgı kesıyordur. Su giris/cıkış baglantılarına bakın tekrar,,

İşinize karışmak gibi olmasın ustam ama hiç kafanızı yormadan gidip aldığınız yere götürüp durumu anlatın.
Kontrol etsinler gerçekten cihazda sorun varsa boşuna üzüldüğünüz kalacak.

İşinize karışmak gibi olmasın ustam ama hiç kafanızı yormadan gidip aldığınız yere götürüp durumu anlatın.
Kontrol etsinler gerçekten cihazda sorun varsa boşuna üzüldüğünüz kalacak.

Anlıyorum ama eski cihazdada aynı sorun bugun aldgm sıfır cihazdada yani sorun şofbende değil baska biseyde ama bilmiyorum mecbur riske girip elektrkci cagiracam o baksin birde eger derseki sofben arizali ozaman degisim yaparim yada iade isterim cok garip bi durum suyu acinca sivicin tık edip ışıklarin sonmesi

Sizi anlamaya çalışıyorum ustam bağlantılarda hata yoksa başka ne olabilir ki.
Acaba nötr ile toprak yerleri falanmı karıştı.
Yönetmelikteki şu kablo renklerine uymayan ustalara selam olsun bi alışamadar

Sizi anlamaya çalışıyorum ustam bağlantılarda hata yoksa başka ne olabilir ki.
Acaba nötr ile toprak yerleri falanmı karıştı.
Yönetmelikteki şu kablo renklerine uymayan ustalara selam olsun bi alışamadar

Daha önce çalışan şofben niye şimdi calismiyor ki hatta sorun olsa baslarda calismazdi yada patlak verirdi elektrkci gelsin bakalim sorunu bulunca yazacam ilerde bazi arkadaslarda boyle bisey yasarsa sonucu bilsinler tesekkur ederim yardiminiz icin

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri