Şerit LED arızası (yardım)

Zeus-tr

Üye
Değerli hocalarım; yatak başlığı LEDlerini bilirsiniz ilk alıp denediğimde çalışıyordu.Uclu fiş yardımıyla yatak yanına çekip açıyordum ışığını.Sonrasinda elektrik kablosu yardımıyla adaptörünü prize kadar uzatıp denedim çalışmadı sonrasında tekrar üçlü fişle denedim yine çalışmadı.. şuanda parmağımla tokundugumda hafiften ışık yanıyor sorun nedir acaba..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-02-21-54-57-381_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-02-02-21-54-57-381_com.miui.gallery.jpg
    76.1 KB · Görüntüleme: 25
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım parmağımla dokundum diyorsun;
1-elektrik şakaya gelmez
2- bizler ölçü aleti kullanırız ve değerlendiririz
3- bu işlerden anlamıyorsan bir elektrikçiye götür.
4-basit bir temassızlık ta olabilir - bir direnç te yanmış olabilir buradan afaki konuşmak kolay
lütfen yapamıyorsanız anlamıyorsanız bir bilene götürün

Elektrikçiye gösterin. Parmakla dokunmakla olmaz. Sakata gelme yanlış bir yere dokunur malına canına zarar verirsin.

Kendi üzerindeki 1.5 amper bir adaptör var ona güvenip dokundum zaten uyarılarınız için teşekkür ederim yinede.. biraz araştırmayla tek çipli tek direncli metrede 60 LED olduğunu öğrendim. Anlamadığım şey şurası bu malzemeyi bir kaç defa denedim, yaptığım şey sadece adaptörü prize 4 metre kabloyla uzatmak dışında birşey yapmadım şuan neden çalışmıyor .metrede 0,40 Amper akım çekiyorsa 3x0,40= 1.2 amper yapar.Acaba kendi adaptörü mu az geliyor

bak arkadaşım, trafon yada adaptör arıza yapmış olabilir, ledlerin bozulmuş olabilir, yada bir direnç yanmış olabilir. bizler bunları ölçerek belirleriz, ölçü aletin varsa ve ölçmeyi biliyorsan arıza tespiti yapabilirsin. adaptörün kaç volt veriyor bilmiyoruz, bağlantıda gevşeklik var mı bilmiyoruz, amerikayı da keşfetmiyoruz, yapabildiğini yap yapamadığını bilene yaptır. ben mutfağımdaki dolap altı ledlerin adaptörünü 3 kere yaktım sonunda yüksek amperli takarak soruna çözüm getirdim. neden yanıyor diye de kimseye sormadım. uzaktan eğitimle bu işler bazen olmuyor

Sn. Paskomya;
Elektrikçi olmadığım doğrudur, bu sayfanın amacı yardımlaşma maksadı değil midir?
Her problemde direkt elektrikçiye ya da her hangi bir iş için ustasına kim götürüyor. Bundan yola çıkarak kendi problemime çözüm arıyorum varsa bir bildiğiniz söylersiniz ( şunu deneyin bu nu deneyin gibisinden).Aksini düşünecek olsaydım bu sayfaya yazmaz direkt ustasına götürürdüm. İlginize teşekkür.

Burada genelde meslekten olanlar bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyor. Buranın amacının hiç elektrik elektronik bilgisi olmayana elektrik elektronik anlatmak olmadığı kanaatindeyim.

Sn. Paskomya;
Elektrikçi olmadığım doğrudur, bu sayfanın amacı yardımlaşma maksadı değil midir?
Her problemde direkt elektrikçiye ya da her hangi bir iş için ustasına kim götürüyor. Bundan yola çıkarak kendi problemime çözüm arıyorum varsa bir bildiğiniz söylersiniz ( şunu deneyin bu nu deneyin gibisinden).Aksini düşünecek olsaydım bu sayfaya yazmaz direkt ustasına götürürdüm. İlginize teşekkür.
arkadaşım verdiğin bilgiler doğrultusunda sana nasıl bir tavsiyede bulunmamı isterdin?
1- adaptörün voltajını ölçemiyorsun kaç volt çıkış veriyor bilmiyorsun biz de bilmiyoruz
2- led üzerinde yanık direnç konusunda bilgi sahibi değiliz - değilsin
3- bağlantılar hakkında bilgi sahibi değiliz
4- başka adaptörle denedim olmadı diye de bir şey görmedim
otur biraz da sen empati yap

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular