Şerit led adaptör yardımı

john21

Üye
Selam arkadaşlar forumda yeniyim ve konuya çok hakim olduğum söylenemez eğer hatalı terim vs. kullanırsam şimdiden özür dilerim.
Ben yurtdışına ,özellikle ABD'ye, Türkiye'den satın aldığım şerit ledleri satıyorum. Türkiyeden 3 metre uzunluğunda 3 çipli şerit led seti satın aldım, yanında 12volt 3amperlik adaptörüyle birlikte geldi. Kaygılandığım kısım şu:bildiğiniz üzere ABD 110volt Şebeke gerilimi kullanıyor bunun dışında benim bildiğim akımın frekansı da farklı yani birtakım farklılıklar söz konusu.Adaptörün etiketinin fotoğrafını ekliyorum.
Etikette 110-240voltta ve 50/60hz de çalışmaya uygun olduğu yazıyor sanırım buraya kadar sıkıntı yok, bunlar dışında gözden kaçırdığım herhangi bir kısım var mı? Bu adaptör, şerit ledi türkiyede olduğu gibi GÜVENLİ ve stabil bir şekilde ABD'de de çalıştırır mı ?

Ekli dosyalar

• 05dd7085-3566-4d77-8a0d-c57c8d7e23d1.jpg
    05dd7085-3566-4d77-8a0d-c57c8d7e23d1.jpg
    161.8 KB · Görüntüleme: 28
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çalışması gerekir. 110vac 60 hz üreten bir ac gerilim kaynağıyla deneme yapmakta fayda var.

Sorunsuz çalışır merak etmeyin. Zaten
smps içinde dc gerilime dönüştürülüyor.
Hesaplaması da uygun yapılmışsa gereken
gücü verecektir.
Emin olmak için 110VAC, 50Hz de denemeniz
bile yeter.

Sorunsuz çalışır merak etmeyin. Zaten
smps içinde dc gerilime dönüştürülüyor.
Hesaplaması da uygun yapılmışsa gereken
gücü verecektir.
Emin olmak için 110VAC, 50Hz de denemeniz
bile yeter.
Herkese yorumları için teşekkür ederim.Birkaç sorum daha olacak.
https://urun.n11.com/priz-donusturu...-vac-donusturucu-oto-transformator-P388498300
denemek için bu ürün iş görür mü?
bir de ABD'de kullanmak için soket dönüştürücü gerekecek bu dönüştürücünün topraklı olması şart mı olmasa da olur mu ?

Herkese yorumları için teşekkür ederim.Birkaç sorum daha olacak.
https://urun.n11.com/priz-donusturu...-vac-donusturucu-oto-transformator-P388498300
denemek için bu ürün iş görür mü?
bir de ABD'de kullanmak için soket dönüştürücü gerekecek bu dönüştürücünün topraklı olması şart mı olmasa da olur mu ?
Denemek için doğru ürün seçmişsiniz. En az 12 saat bir LED trafo+led sistemini deneyin. En kötü ihtimalle LED parlaklığı biraz düşük olabilir.

110-240voltta ve 50/60hz
110 volt ve 240 volt arasındaki voltajlarda çalışır yazıyor zaten. Hiç bir sorun yoktur. Kullanabilirsiniz. Zaten diğer arkadaşlarda söylemişler bunu.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri