Şarjlı Tornavida Ömrünü Uzatmak

2002 yılında bosch marka 9.6 volt şarjlı matkap (tornavida) aldım.normalde kutusunda yedek pilde çıkar.ama bazı uyanık bayiler bu pilleri alıp tek pille satıyor. (böyle bir durumla karşılaşırsanız itiraz edin gerekirse maliyeye ve tüketici haklarına şikayet edin yedek pille vermek zorundalar).bu gün hala aynı pille ilk günkü gibi kullanıyorum mesleğim icabı ile akşama kadar elimden düşmüyor.yapmanız gereken şey gücü azalınca hemen şarj etmeyin.
pili tamamen boşaltın 9 voltluk bi ampul ile pili tamamen boşaltıyorum ışık sönünceye kadar pilde takılı bırakıyorum .tabi parasını vererek aldığım 2. yedek pil var elimde.bunu yapmazsanız ve dewamlı kullanan kişilerdenseniz max 2 yıl ömrü olur.(ampule 2 tane 20 cm kablo lehimle tutturup bu kabloların ucuna krokodil bağlayarak bu işi halledin)
herkeze hayırlı işler

sabir işi yedek matkabınız var mı? hiç sıkılmıyormusunuz hocam:)

bende yapıyorum onu fotoğraf mak.pillerınde

malzeye ve takıma önem vermek gerekir ama buda fazla bence :)

Kolay gelsin herkese. Devre kesmeli pil şarj cihazları hakkında bilgisi olan varmı.

malzeye ve takıma önem vermek gerekir ama buda fazla bence :)

ben zamanında çıraklık yaparken sıkıysa takımlarınızı kaybedin. gözümüz gibi bakardık. o zaman çin malları bu kadar yoktu. takım kolay kolay alınmıyordu. ama şimdiki nesil şanslı. hem marka çok hemde fiyat aralığı daha geniş.

ilginç , yaptığınız "deep decharge" olarak geçer ve pil ömrünü bayağı kısaltır.

2002 yılında bosch marka 9.6 volt şarjlı matkap (tornavida) aldım.normalde kutusunda yedek pilde çıkar.ama bazı uyanık bayiler bu pilleri alıp tek pille satıyor. (böyle bir durumla karşılaşırsanız itiraz edin gerekirse maliyeye ve tüketici haklarına şikayet edin yedek pille vermek zorundalar).bu gün hala aynı pille ilk günkü gibi kullanıyorum mesleğim icabı ile akşama kadar elimden düşmüyor.yapmanız gereken şey gücü azalınca hemen şarj etmeyin.
pili tamamen boşaltın 9 voltluk bi ampul ile pili tamamen boşaltıyorum ışık sönünceye kadar pilde takılı bırakıyorum .tabi parasını vererek aldığım 2. yedek pil var elimde.bunu yapmazsanız ve dewamlı kullanan kişilerdenseniz max 2 yıl ömrü olur.(ampule 2 tane 20 cm kablo lehimle tutturup bu kabloların ucuna krokodil bağlayarak bu işi halledin)
herkeze hayırlı işler

Pilin Matkabı döndürmeyecek gücü kaldığında,ampüle bağladıgında ne kadar süre yanıyor.

telefon bataryaları içinde aynı şey söyleniyor. kesinlikle tam olarak bitmeden şarja takmayın deniliyor. sanırım aynı şey?

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,009
Son üye
onur yıldız71

Yeni konular

Geri