Şantiye Elektriği Tarife değişikliği

abbabe

Üye
Arkadaşlar merhabalar.

Geçen günlerde bir haber duydum ve gerceklik payı nedir onu sormak istiyorum.Şantiye elektrik kullanım tarifesinin Sanayii Aboneliğine dönüşütürülmesi ve sanayii abonelik tarifesinden ücretlendirilmesi gibi bir durumun olup olmadığı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız varsa konu hakkında bilgi vermeleri mümkünmüdür ?

Sanayı Aboneliği durumuna geçmek için,
eğer Sanayi İŞ yeri iseniz, açma ve ıskan ruhsatlarınızla başvurmanız gerekir. Mesken ise, oturma ruhsatları gerekır.

sayın zeybek firmamıza ait sanayi elektriği kullandıgımız bir fabrikamız var.Bunun yanında şantiyelerimizde mevcut.Şimdi biz şantiyelerimizde kullandıgımız elektriğin tarifesini de sanayi elektriğine dönüştürebilirmiyiz?

Ruhsatlarınız olmadan, normal tarıfeye dönmenizin mümkün olmıyacağını düşünmekteyım, ıkna olmanız ve bilgi almanız için, "tedaş" elektrık aldığınız kurumada başvurmanız iyi olur,,

arkadaşlar merhaba
arkadaşlar çalıştığım işletmede fauralarımızı ticarethane tarifesi üzerinden ödüyoruz.Sanayi tarifesine geçişte %20daha ucuz olacağı söyleniyor.Bu konu hakkında deyaylı bilgiye sahip arkadaşlardan yardım bekliyorum.tarife değişince üçretlendirme nasıl yapılıyor?Zaman dilimleri seçilmesimi gerekiyor avantajları dezavantajları nedir?

Ekteki tarife uymuyor iseniz,tarife değişkli yapamazsınız.

Ekli dosyalar

• 20 dağıtım şirketi tarife uygulama esasları.doc
    131 KB · Görüntüleme: 150
Sayın Fahri Yetiş ;
Bir de faturalarımızda , tarife kodu diye bir şey var. Bu kod neye göre belirleniyor ve bu koda göre , birim ücretler değişiklik gösteriyor mu? Elinizde bununla ilgili bir belge varsa ve paylaşırsanız memnun olurum.

Tarife kodlarında,tek tip bir uygulama olduğunu sanmıyorum.Her işletme kendine göre bir-
şey uydurmuş diye tahmin ediyorum.Örnek için,aşağıdaki bilgilere bakılabilir.

Ekli dosyalar

• tarife_kodlari.doc
    52.5 KB · Görüntüleme: 132
Gerçekten ilginç.Bir standart yok gibi görünüyor.Acaba bu tarifeler arasında fiyat farkı var mıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri