Elektrik sayaçlarını TEK mi vermeye başladı

CEVDET ÇALIK

Profesyonel Üye
Arkadaşlar,

Yeni abonelikler için Elektrik sayaçlarını TEK in vermeye başladığına dair duyum aldım.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşımız bulunuyor mu?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu uygulama ne zaman başladı?(Tarih var mı?)Bütün tedarikçi kuruluşlar kendi sayaçlarını mı takıyor? Yoksa tedarikçilerden bazıları, sayaçların aboneler tarafından temin edilmesini mi talep ediyor?

Aydem bölgesinde 5-6 yıldır var.

Bu uygulama ne zaman başladı?(Tarih var mı?)Bütün tedarikçi kuruluşlar kendi sayaçlarını mı takıyor? Yoksa tedarikçilerden bazıları, sayaçların aboneler tarafından temin edilmesini mi talep ediyor?

Dağıtım şirketleri özelleştikten sonra bu uygulama başladı.Tarih olarak 2010'dan bu yana kısmen şimdi ise tamamen tüm dağıtım şirketleri kendi sayacını takıyor.Hatta büyük müşterilere OSUS (uzaktan okuma) sistemlerini dahi dağıtım şirketi takıyor,müşterinin talep etmesi (kompanzasyon ve tüketim takibi için)durumunda şifre verilerek müşterinin abonesini takip etmesi sağlanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri