İyi trafo nasıl Anlaşılır?/Sizce hangisi daha iyi?

şimdi farkettim viperli de hiç emi filtre yok. öbüründe emi filtre yuvaları var ancak dirençle atlama yapmışlar. ikisi de aynı çorbanın laciverti dostum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Saç derken?
Sarı-kırmızı bandları kaldırdım. Saç yok dümdüz kömür.
Ancak kırmızı trafonun sarıya göre bariz derecede büyük ve düzgün olduğunu farkettim.

şimdi farkettim viperli de hiç emi filtre yok. öbüründe emi filtre yuvaları var ancak dirençle atlama yapmışlar. ikisi de aynı çorbanın laciverti dostum.

Fakat kırmızı trafo sarının neredeyse iki katı ve sarımları daha düzgün görünüyor. Yine de kırmızıyı ya kırmızıyı tercih edeceğim ya da başka trafo bakacağım

Saç derken?
Sarı-kırmızı bandları kaldırdım. Saç yok dümdüz kömür.
Ancak kırmızı trafonun sarıya göre bariz derecede büyük ve düzgün olduğunu farkettim.
eski linear tip trafolar saçlıdır. abimiz onlarla karıştırdı sanırım ondan dedim ben onu. oluyor. insanlık hali:) bunlarda tek parça nüve oluyor.
Fakat kırmızı trafo sarının neredeyse iki katı ve sarımları daha düzgün görünüyor. Yine de kırmızıyı ya kırmızıyı tercih edeceğim ya da başka trafo bakacağım
sarımın düzgün olması sadece birim alna daha fazla sarım ve tabi daha yüksek voltaj elde etmenizi sağlar. yoksa yamuk yumuk sarım da iş görür. o kadar mevzuu etmeye gerek yok. başka alırsanız da olur. ama bence fiyat gayet uygun. ha başka bir şey alacağım derseniz yine de emi filtreli bir şey alın ki başka aletlere sıkıntı yaşatmasın.

Yolgezer74 ve bilgilerini aktaran tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sonuç=hala karar veremedim. Trafoları bir müddet teste tabi tutup bakacağım

Yolgezer74 ve bilgilerini aktaran tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sonuç=hala karar veremedim. Trafoları bir müddet teste tabi tutup bakacağım
sana bir tüyo. trafo nüvelerinin ağırlıklarını ve boyutlarını karşılaştır
ki aslında sadece boyutları bile yeterli. ama çekirdek yoğunluğu açısından tam ölçü almış olursun da çok gerekli değ*şil.
eğer ki ikisnin ölçüleri aynı ise ikisi de aynı va değerindedir.
bu durumda da devre kalitelerine bakmanı öneriririm.
misal hangisinde emi filtre var hangisinde çıkış daha iyi filtreli ya da filtrelenebilir.

Bir tavsiye

Yükünüz 1 amper çekiyor ise siz bunu 1 amper verebilen bir güç kaynağı ile besleyerek güç kaynağını %100 kapasitede kullanmaktansa bence %80 yada 90 kapasitede kullanmanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

Şahsi fikrim güç kaynağınızı en az 1.2 amper yada rahat çalışsın derseniz 1.5 amper verebilecek güçte seçiniz. ( bu led aydınlatmayı uzun süre çalıştıracaksanız buna dikkat etmenizi öneririm. )

Gerçekte kullanacağım led 3mt den kısa 0,875 A çekiyor.
Bir tavsiye

Yükünüz 1 amper çekiyor ise siz bunu 1 amper verebilen bir güç kaynağı ile besleyerek güç kaynağını %100 kapasitede kullanmaktansa bence %80 yada 90 kapasitede kullanmanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

Şahsi fikrim güç kaynağınızı en az 1.2 amper yada rahat çalışsın derseniz 1.5 amper verebilecek güçte seçiniz. ( bu led aydınlatmayı uzun süre çalıştıracaksanız buna dikkat etmenizi öneririm. )

Serkan bey örneğin 2 A lik trafo kullansam daha mı az ısınır?

merhaba 2 amperlık adaptorler para değıl arıza yapsada ledlerıne zarar vermez adaptor kendını yakar en fazla okadar problem etme bence korkan göze çop gırer derler kolay gelsın daha ne yapacaksın 875 mA çeken devreye 2 amper takıyorsun fazlası şamda kaysı boşver işin olur bence

bana kalirsa 3 lira buna verilecegine 10 lira linear trafoya para ver. cunku bu makineler smps kayiplari ile o aradaki parayi bir ay olmadan cikariyor. 25 watt 12 vilt trafo 15 lira bile tutmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri