"İndesit" Üst buzluk soğutuyor alt soğutmuyor (fan arızası yok)

baranakdag

Üye
Merhabalar. daha önce bir içok alet- edevat arızasına bu forumdan okuduklarımla çözüm buldum fakat konu açmakta varmış.

indesit marka buzdolabımızın üst tarafı soğutuyor ama alt tarafı soğutmuyor. geçmişte aynı sorunla karşılaştık üst buzluğun sirkülasyon fanını söktüp takınca çalışmıştı.

1- üst taraf buz tutuyor
2- sirkülasyon fanı çalışmıyor
3- sirkülasyon fanı 220v olduğu için direkt olarak elektriğe bağladım çalıştı
4- timer arızalıdır diye düşündüm fakat baktığımda içinde hareket eden parçalar vardı (üst taraf buz tutuyor)
5- termostat arızalıdır diye düşündüm ama arızalı olsa üst taraf soğutmazdı diye düşünüyorum.

yardımlarınızı bekliyorum. hayırlı günler.

yukarıya çıkması açısından yazıyorum. dolap demonte bir halde bekliyor. yardımlarınızı bekliyorum. forumdaki çoğu konuyu okudum fakat benimkine benzer bir durum göremedim. öyle bir konu var ise onunda linkin bırakabilirsiniz

Buz tutuyor derken. Buzu eritiyor mu dolap zamanı gelince. Eritmez ise kanalı tıkar ve alt tarafı soğumaz. Fan da buz yüzünden sıkışır. Rezistans kontrol edin.

Buz tutuyor derken. Buzu eritiyor mu dolap zamanı gelince. Eritmez ise kanalı tıkar ve alt tarafı soğumaz. Fan da buz yüzünden sıkışır. Rezistans kontrol edin.
üst dolap içerisindeki evaporatör buz tutuyor soğutma işlemini yapıyor fakat sirkülasyonu sağlayacak fan hiç çalışmıyor hocam. dolaptaki switchleride kontrol ettim çalışıyorlar.
denedim hocam bu yöntemi maalesef tıkalı bir yer yok. problem üst dolaptaki fana elektik gelmemesi fakat bunada çözüm bulamadım.

Bizimde başımıza gelmişti 1 gün kapısı açık çalışmadan bekletince düzelmişti .

Fana elektrik gelmiyor ise. Kartin çıkış verip vermediğine bakin. Geriye doğru gidin arızada. Muhtemelen kart arızalı

Fana elektrik gelmiyor ise. Kartin çıkış verip vermediğine bakin. Geriye doğru gidin arızada. Muhtemelen kart arızalı
hocam kart olacak kadar yeni bir model olduğunu sanmıyorum :). ön veya arka panelde bağlantı yok. mekanik timer var üzerinde.

Mekanik timer varsa 20 seneden eski dolap sanırım ,tam modelini yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

15112014094002.jpg

Mekanik timer varsa 20 seneden eski dolap sanırım ,tam modelini yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
bahsettiğim timer bu içinde hareketli parça var diye mekanik dedim fakat 20 senelik bir dolap mı bilmiyorum :).

marka model :Indesit TN 5 FNF GB TK

Fani besleyen yeri bul kardeşim. Zor bir arıza olmasa gerek. Fan harici çalışıyor ise fana enerji gelmiyor netiz orda. Ölçü aletin varsa fan uçlarından geriye doğru git. Kablolari kontrol edebilirsin kopma olabilir. Yada fana harici enerji ver sürekli çalışsın

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri