mustafaöz

Üye
merhaba arkadaşlar. bir konuda sizlerin bilgilerine ihtiyacım var. konu şu;
bende arçelik nofrost buzdolabı var. (yaklaşık 10 yıllık) bu makinanı üst kapağındaki derin dondurucu gayet güzel çalışıyor. fakat alttaki kısım hiç soğutmuyor. içinde bir tane min-max potansı var ben onu söktüm baktım ona hiç kablo falan gelmiyor. strafor gibi bişeyin içine sarılmış öle tek başına duruyor. acaba kabloları çıkıp arkasına düştümü diye düşündüm, olabilirmi? özetle; üst kısım çalışıyor, alt taraf çalışmıyor. sebep ne olabilir acaba. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

bende arçelik nofrost buzdolabı var. (yaklaşık 10 yıllık) bu makinanı üst kapağındaki derin dondurucu gayet güzel çalışıyor. fakat alttaki kısım hiç soğutmuyor. içinde bir tane min-max potansı var ben onu söktüm baktım ona hiç kablo falan gelmiyor. strafor gibi bişeyin içine sarılmış öle tek başına duruyor. acaba kabloları çıkıp arkasına düştümü diye düşündüm, olabilirmi? özetle; üst kısım çalışıyor, alt taraf çalışmıyor. sebep ne olabilir acaba. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

fişini 2günçek dondurucu bolümü sök reistanlarını olç fan çalışıyormu onu kontrolet

sayın kalfa46800 resinstanslarının sağlam olduğunu düşünüyrum çok azda olsa soğutuyor. ama içindeki yiyecekler bozuluyor, yani soğutması çok yetersiz.

Soktügünüz malzemenin adı damper termostat , tamamen mekanik çalışır elektriksel aktivitesi yoktur +8 ile +2 derecelerarasındaki bir degerde üst bölümden gelen soguk havanın kontrolünü saglar (kurcalanmadıgı müddetce 35 yıl ömrü vardır ) bozulmaz. Nofrozlarda klasik hata rezinstan'sa seri baglanan ısıl sigorta görevini gören termo stop açık devre olmuştur bu nedenle defroz rezinstansı devreye giremez ve üst bölme sogutucu serpantinleri ,hava kanalları buzdan tıkanır .72 ile 77 derece arasında bir termo stop alıp monte ederseniz dolabınız eski günlerdeki gibi size hizmet verecektir . saygılar

ustam ilginiz için teşekkür ederim. bahsettiğiniz termo stop yapı olarak nasıl bir parçadır.? ve dolabın neresinde bulunur. yetkili servis gerektirmeden takılabilirmi ?

üst ısıtıcıları kontrol ediniz buzlanmadan dolayı hava kanalları tıkalı olabilir yapmanız gerenkenler fişi çekiniz. saç kurutma makinesinden buzluk kısmı olan yerin ısıtıcıları kurutunuz ve aynı zaman da ölçünüz eger ölçmlerden olumlu yatını aldıysanız hava kanalları donmuş olabilir eritin ve tekrar fişi takınız yok sorun tekrarlanıyorsa o zaman gerçektende ısıtıcılar da sorun var demek..!

resistansı kontrol için uçlarına direk elektirik versem olur mu?yoksa burası 220 volt tan daha az bir volt la mı çalışıyor?

ölçü aleti kullanınız emniyetiniz açısından

Bir ampulü sisteme seri baglarsanız ,ampul yanarsa devre tamamlanıyor yanmazsa ,rezinstans kopmuş demektir .ama sizin termostop arızalı olma olasılığı rezinstans arızasından daha fazladır.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri