İlk nasıl çarpıldınız?

eyerki yakınlarımızda biryerde direklerde ve trafolarda topraklama olmamış olsaydı insanlar asla çarpılmazdı tabi nötr ve farklı fazı saymazsak

atelyede 3 faz ile pano testı yaparken faz kor. röl. çalışmadı.bende girişten yerlelrini değiştirccem o ara nası olduysa sıgortayı kapatayım derkken acmısım yada hala hatırlmama nası olduğunu 2 fazı elıme aldım basaldım tıremeye vucudum kaskatı kesıldı.o ara diğer kablo elımden dustu ve tek faz ile devam ederekn yardıma kosup fişi cektıler.ellerimde kucuk yanıkşar oluşmuştu.ama bi 5-6 sn sonra buyuk ıhtımla gıdıyoduk diğer tarafa. 3 gun gece uyuyamadım. cok kotu bi tecrubeydi. o gunden sonra pamuklu elbise gıyıp metale dokunduğum zzman carpılıyorum. bizim iş dalgınlığa hiç gelmez

ilk olkula giderken evin tesisatını yeniletiyoduk. merak işte kapağı açık panodaki sayacın üzerindeki kablolara parmağımla bir temasta bulunmuştum ve elektriğin tadını iyibir şekilde almıştım. işte bu yüzdendir ki bu mesleği seçtim :D:D:D

:D:D:Dama bunun yanında megerin verdiği tadda ayrı birşey diğer yandan :D:D:D

İlk okul çağları bir tv tamircisinde çıraklık yaparken kablosu fişe bile takılı olmayan tv tüpünü yüksek voltaj kablosunu dükanda kimse yokken tv tsmiri yaapayım dedim güyya :) Tabi bu benim için ilk ve son olmadı ama o am kendi kendime merak iyide bide yan etkileri olmasa diye düşündüm. Çarpılmanın etsiyle 500m olan evime nasıl gittiğimi bilemedim eve geldiğimde sadece yemeğe geldimi dükkanda kimsenin olmadığını hemen aceleyle yemek yiyp gideceğimi söyleyip tabi kimseye renk vermeden doğru dükkana gitmiştim bu arada geçen zaman içerisinde dükkanıda açık bırakıp gitmişim tabi akıl ya işde neye ugradığımı şaşırmışım dükkan boş usta işde tabi bu ilk ve son olmadı daha niceleri var ALLAH hep böylelerini verir inşallah köütüsünden korusun yarabbim herkezi.

bende çarpılmanın verdigi tadı çok aldım. hatta tikim bile oldu. nerde priz görsem tornavidanın ucunu sokup arka tarafından fazı hissetmeyi çok seviyodum çok şükür tikim kalmadı ama her kese tavsiye ederim çok güzel bir duygu tornavidayla faza bakmak.ilkde zaten örgü cagsını prize sokarak çarpılmıştım deneme yanılma....

elektrikle tanıştığım ilk zamanlardı ....kömürlükte matkapla iş yapmam gerekiyordu
uzatma kablosunun dişi seyyar prizi yoktu. ben de matkabın fişine uzatma kablosunun faz nötürünü doladım bantladım. işim bittiğinde yukarıdan uzatmanın fişini çekmeyi unuttum acemilik naparsın başına gelince öğreniyorsun ama yılanın zehirili old. öğrenmek için sokması beklenemez. neyse... işim bittiğinde bantları sökmeye başladım bakrlara gelince aniden içimden alternatif akımın geçisini ve sanki dalganın tepe ve sıfır değerlerini hissettim :))

çakmak manyetosu ile çarpıldığımı saymazsak,9 yaşlarındayken,mobiletin buji kablosuyla çarpıldım.Uzun bir süre sersemletti.Ben de sizin gibi normal yollarla ilk deneyimi yaşamak isterdim ama,nasip kısmet.Yanlız gördüğüm kadarıyla çarpılmak insanı psikopatlaştırıyor.Millet zevk alıyor :) zevk alanlara tavsiyem,1- DC gerilime çarpılın, 2- kondansatör deşarjına maruz kalın.Beyninizin yerini hissedersiniz:)
Allah korusun

8-10 yaşlarındaydım daha o zaman elektriğe merakım vardı. Tadına bakmak istedim. Evde eski bozuk bir radyonun kablosunu kestim iletkenlerini soydum fişi prize taktım. Sırayla tellere dokundum ilkine dokunduğumda hayal kırıklığına uğradım hiçbirşey olmadı. Ama ikincisinde yeterince tatmin oldum:D

Meslek liselerinde yaygın bir fıkra vardır
İki inşaatçı çimento kararlar biri elarabası ile elektrik direğinin yanındaki kum tepesinden arabayı doldurur ayakkabısına kum dolduğundan bir elini direğe yaslayıp silkelenmeye başlar diğer arkadaşıda çarpıldığını düşünüp küreği kafasına indirir onu kurtarmıştır ama gerçek adam ayıldığında ortaya çıkar
ben ilk çarpıldığımda elektirikçi değildim evdeki prizi duvara sokmaya çalışırken meslek çarpmıştı

çok küçük yaşlarda bulduğum kontrol kalemini prize sokup denememle çarpıldım..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri